iGaranti: Garanti Bankası'nın sadece mobile odaklı yeni servisi [Duyum]

2013 yılı gördüğümüz kadarıyla bankacılık sektörü için dijitalin en önemli olduğu yıl durumunda.
iGaranti: Garanti Bankası'nın sadece mobile odaklı yeni servisi [Duyum]

2013 yılı gördüğümüz kadarıyla bankacılık sektörü için dijitalin en önemli olduğu yıl durumunda. Hem mobil bankacılık alanındaki rekabet hem de dijital kanalları kullanan direkt bankacılık gibi modellerdeki rekabetin inanılmaz noktalara vardığını Webrazzi olarak bulunduğumuz konumdan çok rahat görebiliyoruz.

Sektörün dijitale odaklı bankaları özellikle mobilde çok değerli işlere imza atıyorlar. Türkiye'nin bildiğim kadarıyla bünyesinde "Chief Digital Officer" barındıran ilk bankası (hatta belki markası) olduğu için Garanti Bankası'nın haliyle sektöre katacağı yenilikler de fazlasıyla takip ediliyor ve son dönemlerde kulislerde yoğun şekilde konuşuluyor.

Yakın zamanda Garanti Bankası'nın dijital kanallara hatta özellikle altını çizmek gerekirse, "mobile özel" hizmetler sunmayı hedefleyen yeni bir servisini hayata geçirmek için geri sayımda olduğunu duymuştuk. Hatta servisin Nisan-Mayıs gibi yayında olacağı konuşulan bilgiler arasındaydı.

Bu konudaki duyumlarımız son dönemlerde hız kazanmaya başladı ve Garanti Bankası'nın "Mobile First" stratejisi ile hayata geçirmeye hazırlandığı yeni servisi hakkında önemli bazı bilgilere ulaştık. Öncelikle ilginizi çekeceğini tahmin ettiğim bu yeni "girişim" için kullanılacak olan markanın iGaranti olacağını paylaşayım.

Duyumları ilk aldığımızda bunun bir direkt bankacılık hizmeti olacağını düşünüyorduk ancak konuyu biraz derinlemesine incelediğimizde tamamen mobile odaklı başlı başına bir servis olacağı bilgisine ulaştık. Hatta konuya yakın kaynaklarımız servisin bir girişim gibi konumlandırıldığı ve içinde sadece bankacılık hizmetleri değil, mobil kullanıcıların hayatına yönelik birçok hizmeti barındırdığını paylaştılar.

Çok farklı kaynaklardan konuyla ilgili çok çeşitli detaylar duyuyoruz ancak şimdilik akılları karıştırmamak için bu detaylara girmek istemiyoruz. Şu aşamada sizlerle özellikle paylaşmak istediğimiz ve doğruluğuna kesin gözüyle baktığımız noktalar, kullanılacak olan markanın iGaranti olduğu, servisin mobile özel olarak kurgulanmış olduğu ve bir mobil bankacılıktan çok daha geniş bir içeriğe sahip olduğu. Ek olarak iGaranti'nin bir mobil uygulama olarak yayına gireceği de kesin gözüyle baktığımız bilgiler arasında...

Bankaların dijitale bu kadar önem verdiği bir dönemde arka arkaya değerli projeleri duymaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sadece Garanti Bankası değil, farklı bankalar tarafında da benzer projelerle ilgili duyumlar alıyoruz. Onlarla ilgili bilgilerimiz de olgunlaştıkça paylaşacağız.

Kısa süre içinde kendini göstereceğini tahmin ettiğim iGaranti hakkında şirketten doğrulama ya da bilgi gelirse mutlaka paylaşacağız. Eğer yazdıklarımız dışında konuyla ilgili sizin de bildiğiniz detaylar varsa bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz. Bizimle paylaşmak istediğiniz bilgileri anonim olarak paylaşmak isterseniz Webrazzi İletişim formunu kullanabilirsiniz.

Açıklama: Yazının başında kullanmış olduğumuz iGaranti logosu temsili olarak bizim tarafımızdan yaratılmıştır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.