Uber, İstanbul'da yolculuk rezervasyon özelliğini devreye aldı

Uber, İstanbul'da yolculuk rezervasyon özelliğini devreye aldı

Kişiye özel araç çağırma uygulaması Uber, rezervasyon özelliğini İstanbul için de devreye aldı. Artık Uber kullanıcıları gelecek tarihli yolculukları için araç rezervasyonu yapabilecek.

İlk kez Haziran ayında duyurulan 'Planlı Yolculuklar' özelliği, Uber Türkiye'nin yaptığı açıklamaya göre 23 Eylül’den itibaren İstanbul’da da kullanılabilecek. Ancak bu noktada da bir istisna olduğunu da belirtelim; ilk olarak Avrupa yakasındaki yolculuklar için yolculuk planlanabilecek. Yakın zamanda da İstanbul'un tamamında bu özellik kullanılabilecek.

uber-yolculuk-rezervasyonYolculuk rezervasyonu nasıl yapılır?

6 kıtada ve 70 ülkede hizmet veren Uber'de yolculuk planlamak için uberXL’i seçip 'Yolculuğunu önceden planla' tuşuna basıyorsunuz. Ardından yolculuğa başlanacak adres ve zaman bilgisini girdikten sonra 'uberXL planla' tuşuna basıp seyahat planınızı sonlandırıyorsunuz.

Uber, yolculuktan 24 saat, 30 dakika ve araç yola çıkmadan önce hatırlatma mesajı gönderiyor ve dilerseniz yolculuğunuzu araç yola çıkmadan önce iptal edebiliyorsunuz. Eğer yolculukta katlı ücretlendirme varsa Uber bu bilgiyi de sizinle paylaşıyor.

Uber'in bu özelliği özellikle havaalanı yolculuları için geliştirdiğini söylemek sanırım yanlış olmaz. Keza UberXL araç seçimi de bu noktada daha iyi bir imkan sağlıyor. Günün sonunda Uber'in bu özellikle popülerliğini artırıp artırmayacağını ise yine zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.