Cvlogin'de en çok CV hazırlanan gün (sendrom etkisiyle?) Pazartesi [İnfografik]
Genel

Cvlogin'de en çok CV hazırlanan gün (sendrom etkisiyle?) Pazartesi [İnfografik]

Sizlere kısa bir süre önce tanıttığımız online CV hazırlama girişimi Cvlogin; kullanıcılarının CV hazırlama alışkanlıklarıyla alakalı bir infografik hazırladı.

Yayına girmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen platformda bugüne kadar 40 binin üzerinde CV hazırlanmış. İnsan kaynakları ve CV (özgeçmiş) konularında eğlenceli veriler barındıran çalışmayı hemen aşağıda detaylıca inceleyebilirsiniz.

İnfografikte en fazla dikkat çeken rakamlardan biri; en çok Pazartesi günleri CV hazırlanmış olması. Ve tabii bu durumu 'Pazartesi sendromu'na bağlarsak sanırım yanlış olmaz. :)

Bunun dışında her bir CV'nin ortalama 13 dakikada hazırlandığını, ortalama CV uzunluğunun 2.2 sayfa olduğunu ve CV hazırlayanların yüzde 67'sini erkeklerin oluşturduğunu da söyleyebiliriz.

Sözü daha fazla uzatmadan sizi Cvlogin tarafından hazırlanan infografik ile baş başa bırakalım.

cvlogin-infokrafik

Yorumlar (9)
 1. Tamamen bir tesadüf de olabilir ama CV oluşturanların arasında hiç "yüksek lisanslı" kullanıcı olmaması, bana infografik hazırlanırken bu kırılımın unutulduğu izlenimini verdi..

 2. @Ali 'lisans' zaten 'yüksek lisansı' temsil etmekte eğer 'üniversite mezunuysanız' 'önlisans' mezunusunuzdur yani unutulmuş herhangi bir şey yok infografikte

  1. Lütfen önlisans, lisans ve yüksek lisans kavramlarını tekrar bir araştırıp, öğreniniz.

  2. Western Western

   Yanlış biliyorsun arkadaşım. Bence bilgilerini tazele.

  3. Yalan,

   2 yıllıklara ön lisans deniyor. 4 yıllıklara lisans. Sonra yapılana yüksek lisans.

  4. Resmen unutulmuş. Önlisans meslek yüksek okulu gibi 2 yıllık lise sonrası eğitimdir. Lisans 4 yıllık lise sonrası eğitim. Yüksek lisans ise lisans sonrası genelde 2 yıl süren eğitimdir. Kariyer sitelerinden bakabilirsiniz.

 3. Acaba hangi saatler arasında en çok CV yazılıyor merak ettim?

 4. Korhan Boz Korhan Boz

  Genç işsizlik rakamını çok güzel yansıtan bir infografik bence... iş arayanların veya cvlogin gibi pratik çözümleri bulabilen kitle genel iş arayanların %80'ini oluşturuyor. 35 yaşına kadar olan bu çoğunluk Y kuşağını temsil ediyor. gün geçtikçe Y kuşağı konusunda çalışmalar yapılıyor ama yetersiz kalıyor. CV dolduran adaylardan istatistiki anonim bilgiler talep edilebilir... Mesela işten neden ayrıldıkları, ne olsaydı kalacakları o iş yerinde, bir iş yerinde diğerlerinden çok uzun süre çalışmasının sebebi nedir, vb. Bu sorulardan ortaya çıkan sonuçlar günümüz yöneticilerine yol gösterecek data veya eğitimler oluşturabilir. İlk duyduğum günden beri desteklediğim bir proje ve daha çok işler yapacaklarına inanıyorum....

 5. Güzel veriler paylaşılmış burada bence. Zaten yapılan iş bence @Korhan ın dediği gibi süper bir iş. Umarım ürünü geliştirirler çünkü buradan geliştirildikçe süper veriler çıkar. Bazılarına örnek vermiş zaten arkadaşımız.

  Umarım diğer şirketler de bol bol böyle veriler paylaşır. Ülkede zaten veri eksik paylaşım çok az.