Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 değişim programını başlatıyor
Teknoloji

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 değişim programını başlatıyor


samsung galaxy note7

Samsung, pilinde ısınma ve yanma sorunu görüldüğü için dünya çapında satışını durdurup toplatmaya başladığı Galaxy Note 7 akıllı telefonlarını Türkiye'de ne zaman değiştirmeye başlayacağını açıkladı. 2 Eylül'de Türkiye'de de raflardan çekilen ürün, Ekim ortasından itibaren yeni ve sorunsuz Note 7'ler ile değiştirilecek. Değişim programından yararlanmak isteyen kullanıcıların şimdiden kayır yaptırması bekleniyor. Değişim sırası gelene kadar da riski sıfırlamak amacıyla pile şarj sınırı getiren bir yazılım güncellemesi önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Samsung Türkiye'den yapılan açıklamada Ekim ortasında yeni seri Galaxy Note7’lerin raflarda yerini alacağı ve eski cihazların bunlarla değişimin başlanacağı belirtildi. Yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı 'garantisi' veren şirket, değişim programından yararlanmak isteyen kullanıcıların 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak Değişim Programına kayıt yaptırmasını istedi.

Yeni seri cihazları eskilerinden farkılaştırma amacıyla kutuda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah kare yer alacak, ayrıca cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesi 'yeşil' renkle renklendirilmiş olacak.

Şirket ayrıca 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılımla pil dolum limitini yüzde 60'la sınırlandıracak. Değişim programının detayları için program için hazırlanan bilgilendirme ve kayıt sayfası ziyaret edilebilir.

Yorumlar (5)
 1. Ersin Sarı Ersin Sarı

  Değişecek cihazlar Türkiye'ye geldi. Ancak sadece Gold rengi gelmiş bu yüzden herkese vermiyorlarmış. Servisler tıklım tıklım. Servisler telefonlarına bakmıyor. (En azından ben Avcılar Ekmen serviste bu durumla karşılaştım) Müşteri hizmetlerine ne söylerseniz söyleyin sadece kayıt alalım kelimesi kullanıyor. Kimse yardımcı olmuyor. Beni servisten değişim cihazı geldi diye aradılar gittiğimde sizin isminiz yok dediler. Serviste saygı yok. Ben note 7 aldım paramla rezil oldum. Samsung markasını seven biri olarak şunu söyleyebilirim. Bir daha Samsung kullanmayacağım.

  1. Aynen birader 40 yılın başı bi samsung alıyım dedim pişman oldum valla ekim ortasıda nedir ya uçak mı yapıyorlar anlamadımki ..

 2. Fragmanneo Fragmanneo

  Samsung'un bu olay sonrasında aslın büyük prestij kaybı yaşayacağını düşünüyorum. Çünkü kullanıcılar artık alırken tereddütlü alacak ve her an patlayabilir korkusu olacak. Bu yüzden satışların düşeceğini düşünüyorum.

 3. daha önce Toyota ve farklı markaların da başına gelmişti onlar da aynı şekilde değişim kararı almıştı karar doğru uygulama sürecini de sıkıntısız atlatabilirse cep telefonu pazarında bu yılı atlatabilir samsung

 4. Antalya Arçelik Servisi Antalya Arçelik Servisi

  Çok üzücü bir durum