Samsung Galaxy Note 7'yi dünya çapında toplatıyor [Güncellendi]
Teknoloji

Samsung Galaxy Note 7'yi dünya çapında toplatıyor [Güncellendi]

Samsung yaklaşık iki hafta önce satışa sunduğu Galaxy Note 7 phablet'ini geri çağırmaya hazırlanıyor. Güney Kore'den Yonhap haber ajansının, bir Samsung yetkilisinden aldığı bilgiye dayandırdığı haberine göre, Samsung Galaxy Note 7'nin dünya çapında toplatılması kararını yakında duyurabilir.

Kararın ardında, cihazın şarj edilirken patladığına ilişkin raporlar olduğu belirtiliyor. Bir süredir bu raporları incelediğini söyleyen Samsung, cihazın sevkiyatlarını durdurduğunu dün Wall Street Journal'a doğrulamıştı. Cihazın tamamen geri çekilmesi kararı Galaxy Note 7'nin bataryasında ciddi bir sorun olduğuna işaret ediyor olabilir. Yonhap haber ajansı "problemli" cihazların tüm satışların yüzde 0.1'inden daha azını oluşturduğunu söylüyor ancak bu tip kararlarda şirketler için belirleyici olan bu orandan ziyade güvenlik riski ve elbette itibar oluyor.

samsung galaxy note7
Cihazın şarj sırasında patladığına dair internette paylaşılan fotoğraflardan biri

Samsung'un geri çekme kararını anlaştığı operatörlerle nasıl yürüteceği akla gelen ilk soru. Habere göre şirket hali hazırda ABD'de Verizon ile konuyu tartışmaya başladı. Bu görüşmelerin geri çağırma anonsunu geciktirebileceği belirtiliyor. Yani şirketin bugün bu duyuruyu yapması olasılığı biraz düşük.

Güncelleme: Samsung tarafından yapılan açıklamayla birlikte toplatma kararı resmileşti. Galaxy Note 7 satışlarını durduğunu açıklayan Samsung, sorunun cihazın bataryasıyla ilgili olduğunu da doğruladı. Toplatma programı kapsamında, Samsung, bugüne kadar sattığı tüm Galaxy Note 7'leri, satış tarihinden bağımsız olarak, yeni bir cihazla değiştirecek. Yeni cihazların hazırlanmasının iki haftayı alabileceği belirtiliyor. 

 

Yorumlar (4)
  1. Rezillik. Number one iphone

  2. Başka markalar yeni ürünlerini piyasaya sunmadan, alelacele hızlıca piyasaya ürünü sunalım derdinde olunca,böyle durumlar da yaşanabiliyor haliyle.

  3. Ne Iphone ne samsungu ne htcsi birakin hepsini Huawei gecin hayatinizi yasayin. Hic pisman olmassiniz. Marka duskunu olmayi birakin, kalite ve konforunuza bakin. Iphone alirsaniz kravat misali boynunuzda sarj aleti ile gezersiniz.

    Samsung ve digerlerini alirsaniz kitlenir yavaslar turlu seyler olur.

    Ama Huawei olemi canavar yaklasik 6 aydir kullaniyorum. Ne takilma ne kilitlenme hic birsey yok resim videosuda 10 uzerinde 10.

  4. Orhan Orhan

    SAMSUNG S7 ALDIM 9 AYA İÇİNDE ANA KART KİTLENDİ VE SERVİS ANA KARTI YAKTINIZ DİYOR :))) BU MARKADAN UZUK DURUN SERVİS ÇALIŞANLARAI REMEN HIRSIZ SÖYLEDİKLERİMİ CİDDİ DÜŞÜNÜN BİRE BİR YAŞADIM ÇUNKU