Samsung Galaxy Note 7, iris tarama özelliği ve kavisli ekranla geldi

Samsung Galaxy Note 7, iris tarama özelliği ve kavisli ekranla geldi

Teknoloji devi Samsung, New York'ta gerçekleşen basın toplantısıyla yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 7'yi resmiyete kavuşturdu. Galaxy Note 7, daha önce basına sızan iris tarama özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Galaxy Note 7 tanıtımı 360° canlı yayın ile dünya genelinde takip edilen bir tanıtım oldu ve teknoloji meraklılarının gündemine girdi. Hızlıca teknik özelliklerinden bahsedecek olursak Galaxy Note 7, iris tarama özelliğiyle sıra dışı kimlik doğrulama özelliği getirmenin yanında Galaxy Note 5'te olduğu gibi 2560x1440 çözünürlüklü 5,7 inç ekrana, parmak izi okuyucuya ve 4GB belleğe sahip. Android 6.0 Marshmallow yüklü Galaxy Note 7'nin ekranının çift kenarının da kavisli olduğunu ve Quad HD Super Amoled olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Samsung Galaxy Note 7

Note 5'te 16 MP çözünürlükte f/1.9 diyafram açıklığına sahip bir arka kamera kullanan Samsung, bu kez 12 MP çözünürlükte ama f/1.7 diyafram açıklığına sahip bir arka kamera tercih etmiş. Ön kamera yani özçekim (selfie) kamerası ise yine 5 MP ile sınırlandırılmış.

Yine önceki modellerden farklı olarak su geçirmezlik özelliğine sahip olan Samsung Galaxy Note 7, sadece 64 GB depolama seçeneği ile satışa sunulacak ama microSD kart desteği ile bu kapasite yükseltilebilecek. Diğer yandan Note 7'nin pili de önceki Galaxy Note modellerinden daha güçlü ve 3500 mAh gücünde. Note 7'nin ağırlığı 169 gr ve Note 5'den 2 gr, Note 4'ten ise 7 gr daha hafif.

İris tarama ile veri güvenliği üst seviyede

İris tarama özelliğiyle verilerinizi oldukça güvenli bir şekilde saklamak mümkün hale geliyor. Samsung'un güvenlik çözümü Knox, doğrulama yöntemlerinin güvenliğini sağlıyor ve kişisel gizliliğinizi koruma altına alıyor.

Galaxy Note 7 iris tarama

Su geçirmez ve daha yetenekli S Pen

Büyük ekranlı bir telefon olmanın avantajını daha iyi yaşatmak isteyen Samsung, Note 7'de de S Pen dijital kalemini temel bir aksesuar olarak sunuyor ve elbette S Pen'e ilişkin anında çeviri gibi yeni yetenekler de Note 7 ile beraber geliyor. Üstelik S Pen de su geçirmek özelliğe sahip.

Galaxy Note 7 S Pen

Samsung Galaxy Note 7, sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR ile kullanıldığında daha zengin bir deneyim sunuyor. 100 dolarlık yeni Gear VR, USB-C bağlantısına sahip ve Note 7 ile bağlantı kurabiliyor.

Samsung, sinematik HDR video kaydı yapan Galaxy Note 7 ile kablosuz kulaklık ve ekstra pil destekli kılıf gibi aksesuarlarla daha fazla satış yapan bir 'phablet' olmak istiyor.  Galaxy Note 5'i tanıtıp Note 6'yı atlayan Samsung'un Galaxy Note 7 bu farkı kapatmak için elinden geleni yaptığını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Ne zaman piyasaya çıkacak?

ABD'de 3 Ağustos'tan itibaren ön siparişe açıklacak olan Galaxy Note 7, 19 Ağustos'ta dünya çapında pazara sunulacak. Fiyatı ise S7 Edge'den biraz daha fazla olacak.

Samsung Galaxy Note 7'nin resmi tanıtım videosunu aşağıda izleyebilir, detaylı özellikler için Samsung'un resmi ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=a0a6Y9JvPqo

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.