'Hobi proje' olarak doğup hızla büyüyen online CV hazırlama aracı: Cvlogin
Girişim

'Hobi proje' olarak doğup hızla büyüyen online CV hazırlama aracı: Cvlogin

Online dünyada kimi zaman temel ihtiyaçların yeteri kadar basit çözümleri olmayabiliyor. Bu durumun örneklerinden biri olarak; kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Cvlogin, kişilerin online olarak CV oluşturabilmesine yarıyor.

Cvlogin ile oluşturduğunuz CV'nizi ister bilgisayarınıza .pdf olarak indirebiliyor isterseniz de Cvlogin üzerinden (platformun sizin için oluşturduğu özel bir url ile) paylaşabiliyorsunuz. E-posta adresiniz ya da Facebook hesabınızla üye olabildiğiniz platformda hazır bir şablondan yola çıkarak dilediğiniz içeriklerle CV'nizi hazırlayabilmeniz mümkün.

Cvlogin online olarak kolayca CV oluşturabilme haricinde sahip olduğu şablon vasıtasıyla bir 'online asistan' görevi de görüyor. Henüz bir ay olmadan ve sıfır pazarlama çalışmasıyla 21 bin üye ve 20 bin CV gibi dikkat çekici rakamlara ulaşan Cvlogin, en çok 'what you see is what you get' yani gerçek zamanlı düzenleme özelliğiyle öne çıkıyor.

cvlogin-gorsel

Cvlogin projesinin arkasında Tasit.com kurucu ortakları bulunuyor

Tasit.com kurucu ortakları Birol Kabakoğlu ile Suat İmamoğlu'nun bir girişimi olan Cvlogin, kurucu ortakların deyimiyle bir 'hobi projesi'. Birol Kabaklıoğlu projenin çıkış noktasını şu sözlerle anlatıyor: "2009’dan beri Türkiye’de iş yapıyorum ve elimden binlerce CV geçti. Bu CV’lerin çoğu, yurtdışından alışkın olduğum CV kalitesinin çok altında kalıyordu. Dolayısıyla aslında fikrin kaynağı,ülkemizde gözlemlediğim bir sıkıntıydı."

Kabakoğlu, Cvlogin'in tek sayfadan oluşan ve kullanımı oldukça basit bir ürün olduğuna vurgu yaparken projenin başında yalnıca Türkiye pazarını hedeflemelerine rağmen bugün gelinen noktada global düşündüklerini belirtti.

Kabakoğlu'ndan öğrendiğimize göre Cvlogin'e 2 hafta içinde İngilizce ve sonrasında da sırayla diğer dil seçenekleri eklenecekmiş. Şu an için bir gelir modeli geliştirmeyi düşünmeyen kurucu ortaklar, tamamen daha çok CV oluşturulmasına ve Türkiye dışındaki pazarlarda da kabul görmeye odaklanacakmış.

Bugüne kadar üye olanların neredeyse tamamının bir CV oluşturduğu platformda, kısa süre içinde bir kullanıcının birden çok CV oluşturması da mümkün hale gelecekmiş. Kurucu ortakların bir 'hobi proje' olarak tarif ettikleri Cvlogin bakalım yoluna nasıl devam edecek. Projeye dair gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Yorumlar (22)
 1. Yös Rehberi Yös Rehberi

  Proje güzel düşünülmüş. Birden yayılması zaten olası bir şeydir, hele ki webrazzi gibi yerlerde paylaşılmaya devam edecekse kimse tutamaz herhalde. CV'yi tamamlandıktan sonra direk gereken e-mail adrese göndirilme özelliği de eklenirse daha kullanışlı olacağını düşünüyorum. Dünya'ya açılması ümidiyle.

 2. Hakan Tanyol Hakan Tanyol

  İsmi çok aramışlar mı acaba ? Ayrıca LinkedIn gibi özgeçmişi sosyal bir mecra içerisinde harmanlayan sitelere karşı şansı yok. İlerleyen zamanda kariyer.net'in de sona ereceği günleri göreceğimiz bir gidişattan bahsediyoruz. Yol yakınken bıraksınlar derim, ülke olarak çok daha fazla kafa yormamız gerekiyor.

  1. Erdal Gökhan Erdal Gökhan

   1 ay dolmadan 21 bin üye ve 20 bin cv! Linkedin ile yarıştıklarını da iddia etmemişler, gelir modeli beklentilerini de. Kariyer net gibi girişimler hakkındaki öngörünüzü bir açıklayın da biz de bir şeyler öğrenelim. Ülkenin bir ferdi olarak siz neye kafa yordunuz? Var mı sizin alkışlayacağımız bir katma değeriniz? Her cümlesi desteksiz yorumunuzu ciddiye almak istedim ama maalesef...

 3. Erkan Dinç Erkan Dinç

  Kurucular bu yorumu okuyorlarsa acaba merak ettiğim iki soru hakkında beni aydınlatabilirler mi ?

  İlk sorum Linkedin, kariyer.net vs platformlar varken cvlogin neden seçilmeli yani ne gibi bir yarar sağlıyor?

  İkinci sorum ise gelir modeli olmayan bir proje insanların bilgilerini satarak mı para kazanacak ?

  Başarılar dilerim

  1. Çağsan Çağsan

   Ben avukatı değilim cvlogin'in, bir web geliştiricisiyim, tecrübelerime dayanarak yanıt vermek isterim. "Linkedin, kariyer.net vs platformlar varken cvlogin neden seçilmeli" sorusuna cevap vereyim. Birşeyi nasıl sunduğunuz önemlidir. Kahveyi starbucks mı buldu, simiti simitsarayı mı buldu, hamburgeri mcdonalds mı buldu, Facebook kendi alanında ilk mi ? Hepsi hayır. cvlogin diğerlerine göre daha kullanışlı, arayüzü daha temiz ve modern, yardım hattı daha iyi olması ve bunun gibi özniteliklerle ayrıca iyi bir pazarlamayla diğer siteleri niye geçemesin ? İşte çoğumuzun hatası bu. Daha baştan inanmamak.

   1. Erkan Dinç Erkan Dinç

    Soruyu anladığınızdan emin değilim :( Olay inanıp inanmamak değil... artık insanların %90 ı cv lerini firmalara linkedin üzerinden yada kariyer siteleri üzerinden ulaştırıyor benim demek istediğim printed bir cv nerde işime yarayacak ? Eline cv alıp iş arayan insan mı kaldı ? Tecrübelerine dayanarak verdiğiniz cevapta soruyu anlamamışsınız, naçizane tavsiyem tecrübelerine dayanarak bir eylem gerçekleştirme işini tecribesi olan insanlara bırakın ;)

   2. Altavista varken Yahoo çıktı tam pazara hakim oldu dedik google çıktı. şimdilerde ise yandex de google bazı alanlarla zorluyor.

    Eskiden napster gibi platformlar varken şimdi evrimleşti Spotify ve deezer var.

    Bir ara hatırlarsınız beyazperde.com sektörde tekti sonra sinema.com vardı kapandı şimdi sinemalar.com var

    Bu örneklere daha bir çoğu eklenebilir internette tecrübeli insanlar hatırlarlar zaten.

    Önemli olan bu ekosisteme bir yerden girip geliştirebilmek veya katkı sağlayabilmek her zaman daha iyisi yapılabilir.

    O varsa bu olmaz bu varsa o olmaz zihniyetinde arkadaşlar varken türkiyemiz zor gelişir.

 4. Bence güzel olmuş iş arama sürecindeyim Bir bakalım 😊Teşekkürler yapımcılara da

 5. europass gibi bir platform varken bence biraz gereksiz olmuş. Çünkü europass.com da cvlogin de olan özellikler zaten en başından beri var ve oldukça gelişmiş olmasının yanı sıra EU formatında CV hazırlama imkanı sunuyor. Güzel bir PR yapılırsa eğer Türkiye' de kullanan olur ama ömrü kısa bence.

 6. Bence çok güzel bir girişim. Nedeni de şudur ki insanlardan CV talep edildiğinde ilk yaptıkları iş google'a girip cv formatı aramak oluyor. Ve genelde size uyan bir format çıkmayabiliyor. Çünkü iş verenler CV'nin içinde yazanlara bakarken, cv dolduranların genel beklentisi düz bir sayfa yerine farklı, canlı ve düzgün oluşturulmuş bir şablon oluyor. Bu projenin kariyer.net ten net olarak farkı orada tek bir şablonla cv veriyorlar ama burada farklı şablonlar ve renk seçenekleri bulunuyor ve insanlar formata müdahale edebiliyor. Ayrıca bu girişimin ilerisi belli ki bir kariyer.net olmak. Bence şansları var, yeter ki kendilerine işi düşün insanlara kolayca ulaşabilecek seviyeye gelsinler(SEO felan). Başarılar Dilerim

 7. Umit Yilmaz Gunes Umit Yilmaz Gunes

  enhancv? Ama onlarda turkce yok tabi. Mantikli bir yaklasim. Gelir modeli olarak ucretli uyelik deneyecek olsalar bile turkiyede is arayanlardan ucret almak yasak. Cv olusturma hizmeti danismanlik olarak gosterilebilir mi? bakmak lazim.

  Kariyer.net biter mi? Buyumeyi dusunuyor/hedefliyorlar, bi 10 yil bisi olmaz. IK sektorunde regulasyonlardan oturu sadece is verenden ucret alinabildigi dusunuldugunde, bu modelde ilaniniza uygun cvler diye satis olabilir belki.

 8. bence çok güzel tebrik ederim. Her zaman sade olanlar kazanır. Gelir modeli olarak iş ilanları alabilirsiniz siteye.

 9. Niye gereksiz olsun yahu? Sizin yorumlarınız kadar gereksiz değil bence. Bi kere "hobi" olarak başlanmış. Linkedin'e kariyet.net'e vs. rakip olayım ya da paranın dibine vurayım diye başlanmamış. Az saygı gösterin.

 10. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Girişimci arkadaşlara tavsiyem proje hakkındaki yapıcı olmayan olumsuz yorumları asla dikkate almasınlar. Bir an önce İngilizce seçeneğini ekleyerek hızlıca dünyaya açılırlarsa ne kadar fazla önlerinin açık olduğunu görebilirler. Zira kullanımı ve arayüzü çok sevdim ve kesinlikle ayrışacağını hatta gelir modeli bile oluşturabileceğini düşünüyorum. Umarım çok başarılı olurlar. Yolları açık olsun.

 11. Mehmet Özdemir Mehmet Özdemir

  Başarılı olacağını düşünüyorum. Ama acilen kendisine gelir modeli bulmalı. Yoksa sadece hobi olarak kalır ve zamanla da geliştiricilerin isteği başka alanlara kayar ve projede öylece kalır. İK öneminin günden güne arttığı günümüzde ihtiyaçlara göre şekillendirilirse başarılı olur. Yolları açık olsun. Başarılar dilerim.

 12. Korhan Boz Korhan Boz

  Bir İK uzmanı olarak özellikle genç kardeşlerimizin özgeçmişleri üzüntüden insanın gözlerinin dolmasına sebep oluyor. Formatı bozuk, neyin nerede olduğu belli olmayan, eksik datalar barındıran bir çok özgeçmiş yüzünden adaylar iş fırsatlarını kaçırıyorlar. Bence çok güzel düşünülmüş ve faydalı bir proje. Yapanların eline sağlık...

 13. IK sektörünün içinden biri olarak arkadaşları kutluyorum. İşimizin bir parçası olan Özgeçmiş hep sıkıntılı bir alan bizler için. Dolayısıyla aday arkadaşları yönlendirebileceğimiz bir site oldu. Umarım bizler ile de bir araya gelerek IK cılar için de iyi bir entegre çözüm ortaya çıkarırlar. Tekrardan tebrik ederim arkadaşları.

 14. Emre Maral Emre Maral

  https://cvmkr.com/ copy-paste

 15. Kapyakala Kapyakala

  Basit gibi görünen ama önemli bir ihtiyacı karşılayacak güzel bir projeye benziyor, başarılar dilerim.

 16. Son zamanalarda gördüğüm en basit iş. Akılcı bir fikir olmuş. İhtiyaça yönelik olmuş. Başarılar dilerim.

  1. bu iş gerçekten iyi olmuş basit gerçekten. Ben yeni mevzun oldum üniversiteden kariyer merkezinde cv yazmak için 5 defa gel git yaptım. Üniversiteler ile de bir çalışma yapsalar süper olur. Ama nasıl para kazanacaklar onu çözemedim. Hayırişi değildir bu bence.

 17. Zeki Can Zeki Can

  CV Login sitesini kullanmıştım. CV hazırladım ama başvuru yaptığım işte kullanamamıştım.