Stok fotoğraf sitesi Shutterstock, 100 milyonuncu görselini kutladı

Stok fotoğraf sitesi Shutterstock, 100 milyonuncu görselini kutladı

Dünyanın en büyük stok fotoğraf sitelerinden biri olan Shutterstock girişimi, kendi arşivinde yer alan 100 milyonuncu görselle birlikte hem bir kutlama mesajı yayınladı hem de görsel trendler ile ilgili bir infografiği kamuoyu ile paylaştı.

Dünya genelinde 140 binden fazla sanatçının ve stok fotoğrafçısının bir araya geldiği platformda milyonlarca görsel içerik bulunuyor. Bugüne dek toplam 100 farklı ülkeden sanatçının fotoğraf, video, ilüstrasyon içeriklerini yüklediği Shutterstock'da görsellerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Shutterstock'un gelir modeli ise müşterilerine sattığı fotoğraflar üzerinden sanatçılarla bir gelir paylaşımı yoluna gitmesi şeklinde olarak kurgulanıyor.

Webrazzi'nin de kimi zaman haberlerinde kullanmak üzere birlikte çalıştığı Shutterstock hatırlanabileceği üzere 2013 Ocak ayı itibariyle Türkçe hizmet vermeye başlamıştı. O dönemde Shutterstock'ın kurucusu ve CEO'su Jon Oringer ile DLD'de bir röportaj gerçekleştirmiştik. 2003 yılında yola çıkan ve sonrasında borsaya da açılan girişimin görsel dünyayı şekillendirecek 10 trend ve öngörülerini ise hemen aşağıdaki infografikten inceleyebilirsiniz.

image-trends-infographic

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.