Ford, shuttle servis girişimi Chariot'ı satın aldı ve markaya yatırım yapacak

Ford, shuttle servis girişimi Chariot'ı satın aldı ve markaya yatırım yapacak

Amerikalı otomotiv üreticisi Ford, San Francisco merkezli Chariot adlı girişimi satın aldığını duyurdu. Her iki tarafın da resmi duyurusuyla kesinleşen anlaşma neticesinde, "servis çeken" girişim Chariot bundan böyle Ford çatısı altında operasyonlarını sürdürecek.

Chariot, sahip olduğu araçlarla kullanıcılara shuttle servis imkanı sunarak birden fazla kişiye ya da kurumlara servis hizmeti sağlıyor. Düzenli olarak işe giden kullanıcılar, araca binecekleri ve inecekleri yere göre uygulama üzerinden bir araya gelerek kendilerine ve gidecekleri noktaya göre servislere dahil olabiliyor.

Chariot tüm dünyada olduğu gibi ABD'de artan şehir nüfusunun toplu taşıma olanaklarından yararlanmasını hedefliyor. Kullanıcılar, Chariot sayesinde işe giderken trafik çekmedikleri ya da direksiyon başında yorulmadıkları gibi, paylaşım ekonomisi sayesinde önemli de bir kar elde etmiş oluyorlar.

Yapılan açıklamarda Ford'un Chariot girişimini satın aldığı tutar açıklanmazken, girişimi bünyesine katan markaya da yatırımı sürdürecek. Şu anda 100 adet Ford Transit aracıyla operasyonlarını sürdüren Chariot'ın, önümüzdeki 18 ayda 5 şehirde daha operasyona başlaması bekleniyor. Kısacası hali hazırda zaten Ford'un servisleriyle yollarda olan şirket, Ford marka servisler kullanmaya ve şöförleri de kendi bünyesinde çalıştırmaya devam edecek. Chariot herhangi bir marka değişikliğine gitmez iken, Ford'un da yatırım kararıyla daha güçlü bir şekilde operasyonlarını sürdürecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.