DroneSurfing: Freefly Alta 8 drone ile sörf deneyimi

DroneSurfing: Freefly Alta 8 drone ile sörf deneyimi

Drone kullanım alanları hızla yaygınlaşırken bunlara yeni eklenen DroneSurfing, drone modelleriyle sörf yapılmasını da sağlıyor. Hemen aşağıdan da izleyebileceğiniz bir video yayınlayan drone üreticisi Freefly Systems, sörf amacıyla kullanılan drone ile dikkat çekici bir video yayınladı. Videoda, Freefly Systems'in Alta 8 model drone'u ile sörf yapan bir sörfçünün görüntülerine yer veriliyor.

Freefly Systems, aslında DroneSurfing adlı videoyu bir tanıtım ve pazarlama faaliyeti olarak yapmış gibi gözüküyor. Her ne kadar tekneye nazaran daha ucuza mal edilebileceğini varsayabileceğimiz drone ile sörf deneyimi, Alta 8 modelinin ağırlık taşıyabilme kapasitesinin yükseliğini ve gücünü de izleyenlere en iyi şekilde aktarıyor. Freefly Systems'in Alta 8 model drone'u aslında ağır film ekipmanlarını dahi taşıyabilmek için tasarlanmış 8 pervaneli bir drone modeli.

17 bin 495 dolar maliyeti ile sadece profesyonel kullanımlara özel olarak tasarlanmış ve tabii ki bu drone'u kimsenin sörf yapmak için almayacağı ortada. Yine de hemen aşağıdaki videodan drone ile, elbette rüzgar ve suyun da yardımıyla nasıl bir sörf deneyimi yaşanabileceğini görebilmeniz mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.