Porsche'nin yeni elektriklisi Panamera 4E-Hybrid görücüye çıkıyor

Porsche'nin yeni elektriklisi Panamera 4E-Hybrid görücüye çıkıyor

Alman lüks otomobil markası Porsche, yeni hibrit modeli Panamera 4E-Hybrid'i önümüzdeki ay görücüye çıkaracağını duyurdu. 1-16 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Paris Motor Show'da görücüye çıkması beklenen otomobil Panamera'nın tüm özelliklerine ve dış görünüşüne sahipken aynı zamanda elektrikle de çalışabiliyor.

Porsche Panamera 4 E-Hybrid'in üzerinde 2.9 litrelik V6 motor bulunduruyor. 0'dan 100'e sadece 4.4 saniyede çıkan otomobilin bir de 13.1 kWh gücünde elektrikli motoru bulunuyor. Panamera gibi güçlü bir otomobil, elektrikli modda ise toplamda 51 kilometrelik bir menzile sahip olacak şekilde tasarlanmış. Elektrikli moddayken maksimum 140 km/h hıza çıkabilen otomobil, akaryakıtlı modunda ise Panamera'nın diğer modellerinde olduğu gibi oldukça hızlı. Porsche Connect uygulaması ile de bağlı hale gelen otomobilin şarj durumu uzaktan görüntülenebiliyor, otomobilinizle ilgili tüm verileri takip edebiliyor ya da uzaktan klima ayarlarını bile yapabiliyorsunuz.

Porsche'nin aynı zamanda tamamen elektrikli model üzerinde çalıştığı da biliniyor. Henüz geçtiğimiz ay tamamen elektrikli otomobil projesi Mission E için çalışan sayısını artıracağını açıklayan şirket, bu tarz hibrit modellerle birlikte elektrikli otomobil pazarına gittikçe yakınlaştığını belli ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.