PayU Türkiye, BDDK lisanslı ödeme sistemleri arasına katıldı
Finans

PayU Türkiye, BDDK lisanslı ödeme sistemleri arasına katıldı

Ödeme sistemleri kuruluşları birer birer BDDK lisanslarını almaya devam ediyor. Biraz önce PayU da lisans sürecini tamamladığını açıkladı. 2011'den beri Türkiye operasyonunu sürdüren şirket, 5 binden fazla aktif üye iş yerine sahip.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan PayU Türkiye CEO’su Y. Emre Güzer, “Türkiye’nin ilk PSP’si olarak 5 yıl önce çıktığımız yolculukta en büyük önceliğimiz Türkiye’de elektronik ticareti ve online ödeme sistemlerini birçok konuda daha iyi olduğumuzu düşündüğümüz ABD ve Avrupa ile boy ölçüşebilir seviyelere getirmekti. Bu bağlamda tüm iş ortaklarımız ile birlikte sıfırdan oluşturduğumuz ekosistemde, sayıları elliyi bulan ödeme kuruluşlarının lisanslanması ve yeterliliklerini ispat edebilmeleri çok önemli bir hal aldı. Birkaç yıldır Bankacılık ve Denetleme Kurulu ile birlikte üzerinde çalıştığımız lisansın kanunlaştırılması ve büyük bir özenle kuruluşların yine BDDK tarafından lisanslanmaya başlanması, Türkiye’de finansal teknoloji girişimlerinin önünü açan, finansal okur yazarlığın hızla artmasına aracalık edecek, kayıt dışı ekonomiyi azaltacağı gibi, ihracatı artıracak önemli bir etmen” dedi.

Yorumlar (4)
 1. Bahadirt Bahadirt

  Paypal dışında donate butonu olan bir payment system yok mudur?

  1. PAYTR (www.paytr.com) buna benzer bir çözüm sunuyor ancak vergi mükellefi olmalısınız.

 2. Paradestek Paradestek

  Darısı PayPal'ın başına.

 3. Murat Tekmen Murat Tekmen

  PayU'nun servisini toplam 3 farklı web sitesinde kullanıyoruz ve çok memnunuz, sundukları kaliteli hizmet ve kolay entegrasyon desteği işimizi kolaylaştırıyor. BDDK lisansı almalarına çok sevindim, darısı gerçekten de PayPal'ın başına.