Kariyer.net Facebook chatbot'u KariyerDost'u devreye aldı

Kariyer.net Facebook chatbot'u KariyerDost'u devreye aldı

Türkiye'nin en büyük kariyer ilan sitelerinden Kariyer.net, Facebook Messenger chatbot açılımı yapan şirketler arasına katıldı. Facebook Messenger üzerinde çalışan KariyerDost adlı chatbot'unu devreye alan Kariyer.net, iş arama sürecinde adaylara destek oluyor.

Kariyer.net Facebook sayfasına mesaj atarak ulaşabileceğiniz KariyerDost, kullanılacılarına iş ilanı görüntüleme, şifre işlemleri ve bir yetkiliyle görüşme olmak üzere üç konuda yardımcı oluyor. Bunun için sohbet sırasında sırasıyla “İş arıyorum”, “Şifremi unuttum :(” ve “Yetkili arıyorum” mesajlarını Kariyer.net chatbot'una yazmanız gerekiyor.

kariyer.ent

Şifre işlemi için sizden e-posta adresinizi isteyen KariyerDost, talep etmeniz durumunda sizi bir yetkiliye aktardığını da söylüyor. "İş arıyorum" talepleri için sizden aradığınız işin yeri ve pozisyonu bilgilerini isteyen chatbot, bu kritere uyan ilk beş ilanı sıralıyor. Daha fazlasını da bağlantı üzerinden Kariyer.net sayfasına giderek görüntüleyebiliyorsunuz.

Kariyer.net'in kullanıcılarından en çok aldığı taleplere göre hazırlanan chatbot'u bdost.com tarafından geliştirilmiş.

Chatbot'ların ilk örneklerini gördüğümüz şu dönemde, kullanıcı etkileşimleri daha spesifik ihtiyaçlara, anlık cevap verebilen bot'lara geçişte kritik rol oynayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.