Kişiye özel kurye çağırma servisi Ulak, Messenger botunu yayına aldı

Kişiye özel kurye çağırma servisi Ulak, Messenger botunu yayına aldı

Bulunduğunuz noktaya en hızlı şekilde kurye getirmeyi hedefleyen mobil uygulama Ulak, Messenger sohbet botu (chatbot)  ile bu süreci daha da hızlı hale getirmeyi hedefliyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Ulak'ı Nisan ayında kişiye özel kurye çağırma uygulaması olarak tanıtmıştık. Kurumsal kurye şirketleriyle anlaşarak konumunuza en yakın kuryeyi yönlendirmeyi hedefleyen girişim, sadece teslimat değil bir şeyler alıp getirme hizmeti de verdiğini açıklamıştı. Şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veren Ulak, iOS uygulamasının yanında webden de hizmet veriyor. Yeni Facebook Messenger botu da kurye ihtiyacı olan kullanıcılara asistanlık yapıyor.

Ulak'ın Messenger botu Facebook veya Messenger uygulaması üzerinden gönderinizin alınacağı ve teslim edileceği semtleri sorarak işe başlıyor ve hızlıca size uygun kurye hizmetleri için gerekli bağlantıları alıp kurye çağırma sayfasına yönlendiriyor.

ulak-sohbet-botu

Son dönemde sohbet botlarının giderek popülerleştiği ve mesajlaşarak işini halletmeyi sevenlerin bu işten keyif aldığı malum. Diğer yandan bu araçların sağladığı fayda siteden siteye değişiyor (işte çarpıcı bir örnek) ve bu faydanın ne kadar büyük olduğunu görmek için bir sohbet botu geliştirmekten başka yol yok

Ulak'ın sohbet botunun da yaptığım denemelerde gayet hızlı yanıt verdiğini gördüm. Ancak en azından bir ilçeyi anlayamadığını da farkettim. Eğer siz de denemek isterseniz facebook.com/ulakappcom sayfasını ziyaret edip hemen bir sohbet başlatabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.