Kişiye özel kurye çağırma servisi Ulak, Messenger botunu yayına aldı
Mobil

Kişiye özel kurye çağırma servisi Ulak, Messenger botunu yayına aldı

Bulunduğunuz noktaya en hızlı şekilde kurye getirmeyi hedefleyen mobil uygulama Ulak, Messenger sohbet botu (chatbot)  ile bu süreci daha da hızlı hale getirmeyi hedefliyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Ulak'ı Nisan ayında kişiye özel kurye çağırma uygulaması olarak tanıtmıştık. Kurumsal kurye şirketleriyle anlaşarak konumunuza en yakın kuryeyi yönlendirmeyi hedefleyen girişim, sadece teslimat değil bir şeyler alıp getirme hizmeti de verdiğini açıklamıştı. Şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veren Ulak, iOS uygulamasının yanında webden de hizmet veriyor. Yeni Facebook Messenger botu da kurye ihtiyacı olan kullanıcılara asistanlık yapıyor.

Ulak'ın Messenger botu Facebook veya Messenger uygulaması üzerinden gönderinizin alınacağı ve teslim edileceği semtleri sorarak işe başlıyor ve hızlıca size uygun kurye hizmetleri için gerekli bağlantıları alıp kurye çağırma sayfasına yönlendiriyor.

ulak-sohbet-botu

Son dönemde sohbet botlarının giderek popülerleştiği ve mesajlaşarak işini halletmeyi sevenlerin bu işten keyif aldığı malum. Diğer yandan bu araçların sağladığı fayda siteden siteye değişiyor (işte çarpıcı bir örnek) ve bu faydanın ne kadar büyük olduğunu görmek için bir sohbet botu geliştirmekten başka yol yok

Ulak'ın sohbet botunun da yaptığım denemelerde gayet hızlı yanıt verdiğini gördüm. Ancak en azından bir ilçeyi anlayamadığını da farkettim. Eğer siz de denemek isterseniz facebook.com/ulakappcom sayfasını ziyaret edip hemen bir sohbet başlatabilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Şimdi bunlar güzel hoş şeylerde bence vakitlerini buna harcamak yerine uygulamayı ve sistemlerini daha stabil hale getirmek için çalışsalar daha güzel olur. Bir kere ihtiyacım oldu kullanmak için indirdim adresimi yazdım kurye çağır dedim gelmedi sonra beni bir ekrana yönlendirdi olmadı bir daha bütün adresleri doldurup tekrar çağırdım yine olmadı bu şekilde üç defa denedim hiç bir sonuç alamadım ardından beş dakika sonra bir numaradan arandım acemi olduğu çok belli olan bir beyefendi paketim için kurye yönlendireceklerini uygulamaya girerek bilgileri tekrar doldurup kurye çağırmamı istedi yine denileni yaptım fakat sonuç alamadım ardından başka bir hanımefendi aradı kuryeyi telefonla aradıklarını ve size geleceğini söyledi 10 dk sonra bir kurye geldi ve olaydan habersiz olduğu çok bariz şekilde paketiniz varmış dedi parayı elden verdim ve götürdü. Sonuç paketin gidip gitmediğine dair hiç bir geri dönüş alamadım kuryeyi uygulamadan çağıramadım benim için son derece kötü bir deneyim oldu. Güzel bir fikir üzerine gittikleri doğru ama ana fikir etrafında süreç iyileştirmesi yapmadan vakitlerini bu tür bana göre başlangıç için gereksiz şeyler üzerine harcamaları sonunun hüsranla bitmesine sebep olabilir. Nacizane diğer tavsiyem bir müşteriyi telefonla arıyorsanız en azından bir alıştırma yapın ne söyleyeceğinizi önceden belirleyin sanki çok uzun süredir kimse kurye çağırmıyomuşta ben tek çağırdığım için aha müşteri geldi denilmiş ve ne yapacaklarını şaşırmış gibilerdi..

  1. Güzel yapıcı bir eleştiri olmuş.

  2. Taner Daron Taner Daron

   Tamamen kötü tasarlanmış bir uygulama

 2. Sabri Sami Toker Sabri Sami Toker

  Merhaba Muhammet bey yorumunuz ve yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ederiz. Bug olan bir dönemde bu sorunu yaşadığınızı düşünüyoruz. Bu tür sorunlar geliştirme sürecinde malesef yaşanabiliyor. Bizi ihtiyacınız olduğunda tekrar denemenizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,

  ULAK Ekibi

 3. Gayet başarılı olmuş, tebrik ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Bol kazançlar :)

  1. Sabri Sami Toker Sabri Sami Toker

   Teşekkür ederiz Evren bey, daha iyi olabilmek için çok çalışıyoruz.

   ULAK Ekibi

   Sabri Sami Toker

   Founder

 4. Taner Daron Taner Daron

  Uygulama cok kötü hic begenmedim yukarıda yazan arkadaşın yaşadığı sorun bugünde mevcut.

  Hatta tam tarih vereyim 01.09.2016 14 civarı

  Bug mu yoksa beceriksizlik mi bilmem ben tekrar tekrar yazmak zorunda mıyım bilgileri ?

  1. Sabri Sami Toker Sabri Sami Toker

   Merhaba Taner Bey,

   uygulamamızı kullanırken yaşadığınız sorunlar için üzgünüz. Daha iyi olması için sizlerin geri dönüşlerini dikkate alıyoruz.Uygulamamız üzerinde adreslerinizi kaydederek ilerlerseniz tekrar adres yazmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca kurye eşleşmesi olmadığında "bekleyen" sayfasına girerek "tekrarla" tuşuna basarak aynı işi tek tuş ile tekrarlamanız mümkündür.

   ULAK Ekibi

   Sabri Sami TOKER

   Founder

  2. Sabri Sami Toker Sabri Sami Toker

   Merhaba Taner Bey,

   01.09.2016 tarihinde sizin adınıza işlem bulunmuyor. Ayrıca o gün yaşanan herhangi bir problemde gözükmüyor. Tam olarak yaşadığınız sorunu geri bildirim yapabilirseniz memnun olacağız. [email protected]

   ULAK Ekibi

   Sabri Sami TOKER

   Founder

 5. Mustafa Mustafa

  Siz bence bot ekleyeceğinize ilk önce sipariş nasıl alınır onu geliştirin. Böyle ağır ve rezalet bir uygulama görmedim.. Bilgileri doldururken uygulama donuyor ve sipariş verince kuryeyle eşleştirilmedi diyor yıl olmuş 2016 siz hala benim siparişimi taşıyacak bir kurye bulamıyorsanız kapatın gitsin burada haber yapmakla olmuyor.

  1. Sabri Sami Toker Sabri Sami Toker

   Merhaba Mustafa Bey,

   yorumunuz için teşekkür ederim. Uygulamamızın rezalet kelimesini haketmediğini düşünüyorum bence ağır bir eleştiri olmuş. Uygulama hala geliştirme sürecinde ve yeni eklentiler nerelerde iyileştirme yapmamız gerektiğini gösteriyor. Kurye eşleşmesi, kurye güzergahı uygunsa yada o anda boş bir kurye varsa yapılabiliyor. Eşleşmeler kuryelerin gidiş güzergahına göre belirleniyor. Yinede bunlara alternatif eşleştirmeler üzerinde çalışıyoruz.

   Sabri Sami TOKER

   Founder