Kişiye özel kurye uygulaması ULAK hem paket gönderiyor hem de sipariş taşıyor
Arama

Kişiye özel kurye uygulaması ULAK hem paket gönderiyor hem de sipariş taşıyor

Ulak-kurye-uygulamasi

Mobil uygulamalar şehir içi yolculuklarımızı ve taşımacılık anlayışını hızla değiştiriyor. Kişiye özel kurye uygulaması ULAK da bu ikinci alanda değişimi hızlandırmak isteyen yeni girişimlerden biri.

Sabri Sami Toker tarafından kurulan Ulak, Peakode ekibi tarafından 10 aylık bir çalışma sonucunda geliştirilen bir uygulama. Şu anda iOS uygulamasıyla hizmet veriyor ve İstanbul içinde bulunduğunuz yere cepten kurye çağırmanızı sağlıyor. Ulak kuryeleri klasik dosya/ürün gönderimlerini taşımakla kalmıyor, dilerseniz Postmates benzeri ‘sipariş’ hizmetiyle sizin için bir şeyler alıp getirebiliyor.

Türkiye’de P1 belgesi olan kurumsal kurye şirketleriyle çalışan Ulak, şu anda İstanbul’daki tüm semtlerde hizmet veriyor. Aldığımız bilgiye göre Ankara, İzmir ve Bursa’nın yanısıra Berlin/Almanya için de altyapı çalışmaları devam ediyor.

ulak-kurye

Expobox ve IceKarting işlerinin de kurucusu olan Sami Toker, iki hafta önce App Store’a giren Ulak ile Türkiye’de cepten kurye çağırma kolaylığını yaygınlaştırmak istediklerini ifade ediyor ve şunu ekliyor;

“Bizim hedefimiz kişiden kişiye taşımacılık hizmeti (person to person delivery service) vermek, aynı zamanda bireylere kişisel asistanlık hizmeti vermek. Uygulamamızı kullanarak bireyler gün içi gönderilerini yapabilecekler ve bir sınırlama olmadan 50.-TL üst limitli sipariş geçebilecekler.”

25 bin dolar sermaye ile bu işe başladığını öğrendiğimiz Ulak, gönderilerden ve siparişlerden belli bir komisyon ücreti alıyor. Müşteri tarafında ise ücretlendirmeyi gönderim hızı, mesafe ve gönderinin hacmine göre değişiyor. Gönderim veya sipariş tarafı için sabit bir ücret etiketi sunmuyor.

Ulak’ın özellikle kişiden kişiye taşımacılık hizmeti sunmaya başlamasıyla pazardaki diğer oyuncular arasında dikkat çekeceğini söyleyebilirim. Tabi bunun için 6 aylık bir sürece bırakılan Android uygulamasının da bir an önce geliştirilmesinin faydalı olacağı aşikâr.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (13)
 1. İstanbul için çok faydalı bir uygulama, İstanbul geneline hitap etmesi de çok güzel. Hemen deneyip test edeceğim. Hayırlı olsun.

 2. Çisem dedi ki:

  İstanbul’da kesinlikle böyle bir şeye ihtiyaç vardı.

 3. Ece biçer dedi ki:

  Benim yerime düğün fotoğraflarımı gidip alıp bana getirecek birini buldum o Zaman! Acaba başka bir şey isteseydim olur muydu ahahahaha

 4. Pinar dedi ki:

  zaten bu tarz çözüm önerileri acil durumlarda çok işe yarıyor, yogunluktan ofisten cikamadigimiz zamanlar oluyor. İstanbul gibi bir yerde aynı gün bir şey teslim etmek çok zor.

 5. Erdem Aygün dedi ki:

  Android uygulamasını sabırsızlıkla bekliyoruz

 6. çok doğru bir uygulama olmuş. ilk fırsatta deneyeceğim. tebrikler

 7. tolga tasci dedi ki:

  yakin zamanda cok acil gondermem gereken evragim vardi, zamanim kisitliydi, UlakApp sayesinde sorunsuz bir sekilde teslim edildi, ayrica gonderim sirasinda navigasyon ile takip etme sansi da buldum, bana her konuda cok yardimci oldular, gonul rahatligiyla tavsiye ederim

 8. Osman Circi dedi ki:

  Android de var ama, sadece KURYE girişi oluyor.

 9. melih dedi ki:

  Londra’da 3 yıldır yapılıyor 🙂

 10. Yahya dedi ki:

  Tebrik ediyorum…

  Kurye ve Kargo’cuları bir araya toplama fikri çok mantıklı bir hareket bence. Bu arada; Yeteri kadar kurumsallaşmamış ve entellektüel seviyeleri düşük kuryelerin -komisyondan kaçmak adına- iş modeline zarar verme olasılıkları yüksek. Buna rağmen umarım başarılı olacaklardır.

  Uygulamanın Android versiyonunu heyecan içerisinde bekiyoruz.

 11. notdefteri dedi ki:

  ismi de modeli kadar güzel ve anlamlı (: tebrikler sami bey ve ekibi

 12. hop dedik dedi ki:

  adamlar kuryelerden %50 komisyon ile sömürüyorlar bide bu taraftan bakın

 13. Nakres dedi ki:

  Bu kadar basit bir firma görmedim Ekmekçinin hakkını yiyen heryerde yazılacaktır bu kuryeler zaten alacaklarını alamıyorlar.. Örnek çok adi… Sakın çalışmayın ve gönderi yapmayın……
  Bi araştırın

Bir Yorum Yazın