Pusher: Mobilde ve webde canlı bildirimler göndermenin kolay yolu

Pusher: Mobilde ve webde canlı bildirimler göndermenin kolay yolu

Gerçek zamanlı olmanın kaçınılmaz olduğu bir sektördeyiz ve kullanıcılarla etkileşimi canlı tutmak son derece kritik bir yetenek halini almış durumda. Londra merkezli Pusher.com da farklı cihazlara anlık bildirim göndermek konusunda etkili bir çözüm sunuyor.

Mobil cihazlarda kullandığımız anlık bildirim özelliği hayatımıza girdikten sonra ayrılmaz bir parçamız oldu. Web ortamında ise SaaS tipi girişimlerin son bir kaç yılda bu alana eğildiğini görüyoruz. Bu girişimlerden biri olan Pusher ise hem mobil hem de webde anlık bildirimlerle gerçek zamanlı bilgi iletişimi kuran bir girişim.

Pusher, geliştiricilerle yakın temas kurmaya özen gösteriyor ve ücretsiz olarak işe başlamalarını sağlıyor.  Şimdiye kadar 100 bin geliştiriciye ulaşan Pusher, 160 milyar mesaj göndermiş ve 6,5 milyar cihaza bağlanmış.

webde anlik bildirim-pusher

Ücretsiz başlamak mümkün

NY Times, MailChimp gibi çok büyük kitlelere ulaşan kurumsal müşterilere de hizmet sunan Pusher, girişimler için en fazla 100 bağlantı için günlük 200 bin mesaja varan ücretsiz bir çözüm sunuyor. Bu başlangıç hesabından sonra ise 49 dolardan başlayan üyelik tiplerine geçiş başlıyor.

2011'de 1 milyon dolarlık tohum yatırım alan ve şu karlılığı yakalamış bir şirket olan Pusher, kendini doğrulayan iş modelini SaaS Capital'den aldığı 2,5 milyon dolarlık yeni yatırımla daha da ileri taşımayı hedefliyor.

webden push bildirim pusher

Hızlandıran yatırımlar

Pusher'ın ürün yöneticisi Jordan Quigley-Jones, bu yatırımın pazarlama ve satış alanındaki büyümeye yardımcı olacağını söylüyor ki bu durum küresel girişimlerin artık büyümek için karlı bir şirket olmaktan fazlasına ihtiyaç duyduklarını bir kez daha gösteriyor. Hatırlarsanız 25 milyon kullanıcısıyla karlı bir şirket olan Wetransfer'de 6 yıllık aradan sonra 2015'te 25 milyon dolar yatırım almış ve büyümesini hızlandırmak istediğinin açıklamıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.