Google e-posta servisi Inbox'a Trello ve GitHub entegrasyonlarını ekledi

Google e-posta servisi Inbox'a Trello ve GitHub entegrasyonlarını ekledi

Google, yeni nesil e-posta servisi Inbox'ı kullanıcı odaklı geliştirmeye devam ediyor. Bu yönde üçüncü parti entegrasyonlarla geliştirilmeye devam eden Inbox'a bir dizi yeni özellik de eklendi.

Gmail resmi blogundan duyurulan geliştirmelerden ilki, Inbox'ın Trello ve GitHub ile entegrasyonu. Her iki servisin ortak özelliği özellikle biraz kalabalık bir ekiple çalışıyorsanız, e-posta kutunuzun kısa sürede bildirim yağmuruna tutulması. Bu sorunu adresleyen Inbox entegrasyonu gerek Trelllo gerek GitHub kullanıcılarına, yeni bildirimleri özetler halinde toplu şekilde sunuyor.

inbox

Sık kullanılan e-posta araçlarından biri olan Google Alerts de Inbox'ın yeni geliştirmesinden pay alıyor. Ayrı e-postalar şeklinde servis edilen Google Alerts, Inbox'ta bir newsletter görünümüne kavuşuyor. Doğrudan gelen kutunuzda özetini görebildiğiniz Google Alerts e-postalarını açarak bildirimlerin detaylarını görebiliyorsunuz.

inbox google alert

Inbox'ı daha kullanışlı hale getiren bir diğer özelliği de Google Drive entegrasyonu. Halihazırda Google Drive kullanıcısıysanız, Drive bağlantılarını e-postanıza eklemeniz, izinleri düzenlemeniz ve Inbox eklentilerini Drive'a kaydetmeniz artık mümkün.

Google, Ekim 2014'te ilk kez tanıttığı e-posta uygulaması Inbox'ı Mayıs 2015'te tüm kullanıcılara açtmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.