Google, Gmail’in yerini alacak e-posta uygulaması Inbox’ı tanıttı

google gmail inboxGoogle, oldukça büyük bir yenlikle karşımızda.  E-posta servisini baştan aşağı yeniden ele alan Google, uzun vadede Gmail’in yerini alması beklenen Inbox’ı resmi blogundan duyurdu. Gmail’i geliştiren ekibin imzasını taşıyan Inbox, Gmail’den  tamamen farklı ve yeni bir e-posta uygulaması olarak geliştirilmiş.

google gmail inbox mobilGoogle Now ve Mailbox‘a yakınsayan Inbox, tahmin edebileceğiniz gibi bağlamsal bir yaklaşımla tasarlanmış. Yani yeni uygulama, aldığınız e-postaları geldiği gibi göstermek yerine, içeriği önceliklendirebiliyor, sıralayabiliyor. Uygulama bunu kontrol edebileceğiniz özellikleri Gmail’den farklı etiketlerle ve becerilerle sunuyor. Örneğin Bundles ile belirli gruptaki e-postaları bir araya getirebiliyor, Highlights’la önceliklendirebiliyorsunuz.

Uygulama size doğum günleri, uçuş bilgileri gibi konularda hatırlatmalar yapabiliyor, uyarılar gönderebiliyor ya da daha genel anlamda bir sanal asistan gibi çalışabiliyor. Söylediğimiz gibi Inbox’ta Google Now’dan çok şey bulmak mümkün.

Web, iOS ve Android için geliştirilen Inbox henüz beta olarak yayına başladı ve davetle kullanıcı kabul ediyor. Inbox davetiyesi almak için inbox@google.com adresine e-posta göndermeniz gerekiyor.

Google’ın açıklamasında Inbox’ın Gmail’in yerini hemen almayacağı söyleniyor. Inbox şimdilik Google’ın önümüzdeki on yıl içinde Gmail’in varisi omaya aday e-posta servisi olacak gibi görünüyor. Gelişmeleri ve detaylı incelemeleri aktaracağız.

Inbox’ın sayfası ise burada

Yorumlar (13)

 1. Google’ın mottosu haline gelen sen dert etme arkanı ben toplarım, tarzında bir uygulama daha. Gerçekten bazen insan önemsiz gibi görünen anlarda arkasının toplanmasına ihtiyaç duyuyor küçük hatırlatmalar çok işine yarıyor. Google hareket noktasını, insanların hayatlarına dahil olmayı çok iyi beceriyor. Bunu yaparken de sınırını biliyor. Beni heyecanlandırdı bakalım davet mektubunu bekliyoruz 🙂

  Cevapla
 2. bağlamsal bir yaklaşımla tasarlamak ne demek?

  Cevapla
 3. Uğur Yavuz |

  Merak ettim.Davet mektubunu bekliyorum.İncelemeye değer diye düşünüyorum.

  Cevapla
 4. Google sonunda daha fazla insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımları atmaya başladı, teoride bunu yapan birçok proje bulunmasına karşın, google bu projeleri pratiğe dökmeyi başarıyor, işte bu yüzden gelecek’te google çok daha fazla yol katedecek diye düşünüyorum.

  Cevapla
 5. Kullanan birçok kişi çok beğendiğini söylüyor. Davetiyemiz gelirse bizde deneyeceğiz inşallah.

  Cevapla
 6. Davetiye gönderdik, güzele benziyor.

  Cevapla
 7. umarım çok fazla bekletmeden gönderirler davetiyeyi.

  Cevapla
 8. Banada Bugün davetiye geldi kullanıyorum ve gerçekten çok güzel , kullanımı kolay tasarımı oldukça harika olmuş

  Cevapla
 9. Hiç güzel değil arkadaşlar. Zaten çoğunuz kullanmıştır. E-mailden başka herşeye benziyor. Çöp kutusunu tamamen silmekten tutun, e-posta yazacağınız zaman göndereceğiniz kişilerin e-mail adresini bilmiyorsanız size önerilen isim algoritmasından tutunda, mail içeriğini okuma kısmına kadar gelişmemiş bir yapı… diyeceklerki daha yeni, kardeşim artık dünyada bir standart var, “yeni” lafına sığınıp ucuza kaçmak olmaz. google inbox iyi değil, gmail ile devam

  Cevapla
 10. Tasarımı sade ve kullanışlı olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler.

  Cevapla
 11. Kullanışlı ve tasarımı da hoş ve güzel. Ayrıca hatırlatmalar yönünde çok işime yarayacağı kesin

  Cevapla

Bir Cevap Yazın