Google, Gmail'in yerini alacak e-posta uygulaması Inbox'ı tanıttı
E-Posta

Google, Gmail'in yerini alacak e-posta uygulaması Inbox'ı tanıttı

Google, oldukça büyük bir yenlikle karşımızda.  E-posta servisini baştan aşağı yeniden ele alan Google, uzun vadede Gmail'in yerini alması beklenen Inbox'ı resmi blogundan duyurdu. Gmail'i geliştiren ekibin imzasını taşıyan Inbox, Gmail'den  tamamen farklı ve yeni bir e-posta uygulaması olarak geliştirilmiş.

google gmail inbox mobilGoogle Now ve Mailbox'a yakınsayan Inbox, tahmin edebileceğiniz gibi bağlamsal bir yaklaşımla tasarlanmış. Yani yeni uygulama, aldığınız e-postaları geldiği gibi göstermek yerine, içeriği önceliklendirebiliyor, sıralayabiliyor. Uygulama bunu kontrol edebileceğiniz özellikleri Gmail'den farklı etiketlerle ve becerilerle sunuyor. Örneğin Bundles ile belirli gruptaki e-postaları bir araya getirebiliyor, Highlights'la önceliklendirebiliyorsunuz.

Uygulama size doğum günleri, uçuş bilgileri gibi konularda hatırlatmalar yapabiliyor, uyarılar gönderebiliyor ya da daha genel anlamda bir sanal asistan gibi çalışabiliyor. Söylediğimiz gibi Inbox'ta Google Now'dan çok şey bulmak mümkün.

Web, iOS ve Android için geliştirilen Inbox henüz beta olarak yayına başladı ve davetle kullanıcı kabul ediyor. Inbox davetiyesi almak için [email protected] adresine e-posta göndermeniz gerekiyor.

Google'ın açıklamasında Inbox'ın Gmail'in yerini hemen almayacağı söyleniyor. Inbox şimdilik Google'ın önümüzdeki on yıl içinde Gmail'in varisi omaya aday e-posta servisi olacak gibi görünüyor. Gelişmeleri ve detaylı incelemeleri aktaracağız.

Inbox'ın sayfası ise burada

Yorumlar (13)
 1. Google'ın mottosu haline gelen sen dert etme arkanı ben toplarım, tarzında bir uygulama daha. Gerçekten bazen insan önemsiz gibi görünen anlarda arkasının toplanmasına ihtiyaç duyuyor küçük hatırlatmalar çok işine yarıyor. Google hareket noktasını, insanların hayatlarına dahil olmayı çok iyi beceriyor. Bunu yaparken de sınırını biliyor. Beni heyecanlandırdı bakalım davet mektubunu bekliyoruz :)

 2. Zekai Zekai

  bağlamsal bir yaklaşımla tasarlamak ne demek?

  1. Demir Öztuğ Demir Öztuğ

   İngilizce bir cümleyi birebir çevirince böyle zorlama kalıplar çıkıyor ortaya.

  2. Metin Metin

   Yani tasarlanırken bağlamsal bir yaklaşım sergilenmiş.

 3. Uğur Yavuz Uğur Yavuz

  Merak ettim.Davet mektubunu bekliyorum.İncelemeye değer diye düşünüyorum.

 4. Web Tasarım Web Tasarım

  Google sonunda daha fazla insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik adımları atmaya başladı, teoride bunu yapan birçok proje bulunmasına karşın, google bu projeleri pratiğe dökmeyi başarıyor, işte bu yüzden gelecek'te google çok daha fazla yol katedecek diye düşünüyorum.

 5. Usluer Usluer

  Kullanan birçok kişi çok beğendiğini söylüyor. Davetiyemiz gelirse bizde deneyeceğiz inşallah.

 6. Suatsaygin Suatsaygin

  Davetiye gönderdik, güzele benziyor.

 7. Haydar Haydar

  umarım çok fazla bekletmeden gönderirler davetiyeyi.

 8. Gökhan Gökhan

  Banada Bugün davetiye geldi kullanıyorum ve gerçekten çok güzel , kullanımı kolay tasarımı oldukça harika olmuş

 9. Hiç güzel değil arkadaşlar. Zaten çoğunuz kullanmıştır. E-mailden başka herşeye benziyor. Çöp kutusunu tamamen silmekten tutun, e-posta yazacağınız zaman göndereceğiniz kişilerin e-mail adresini bilmiyorsanız size önerilen isim algoritmasından tutunda, mail içeriğini okuma kısmına kadar gelişmemiş bir yapı... diyeceklerki daha yeni, kardeşim artık dünyada bir standart var, "yeni" lafına sığınıp ucuza kaçmak olmaz. google inbox iyi değil, gmail ile devam

 10. Büro Mobilyası Büro Mobilyası

  Tasarımı sade ve kullanışlı olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler.

 11. Ali Mutlu Ali Mutlu

  Kullanışlı ve tasarımı da hoş ve güzel. Ayrıca hatırlatmalar yönünde çok işime yarayacağı kesin