GoPro'nun yeni kamerası Hero 5 dokunmatik ekranla gelebilir

GoPro'nun yeni kamerası Hero 5 dokunmatik ekranla gelebilir

Aksiyon kamerası pazarının lideri konumunda bulunan GoPro'nun Hero 5 adını alması beklenen yeni kamerası merakla bekleniyor. Madrid'de yaşayan Konrad Iturbe adlı kullanıcı, GoPro Hero 5'e ait olduğu iddia edilen bir videoyu Twitter hesabından basına sızdırdı ve ürünle ilgili henüz onaylanamamış bazı bilgilere yer verdi.

Yayınlanan ve hemen aşağıdan da izleyebileceğiniz bu videoda GoPro'nun yeni aksiyon kamerası Hero 5'in dokunmatik bir ekrana sahip olduğu gözüküyor. Fotoğraf ya da videoları anlık olarak ekranda görebilmek mutlaka bir artı olacak. Serinin daha önceki modellerinde bu ancak BacPac adı verilen LCD ekranlarla sağlanabiliyordu.

GoPro son aksiyon kamerası Hero Session, daha önce ekstra koruma kabıyla sağlanabilen suya dayanıklılık özelliği standart olarak gelmişti. Hero 5'te de bu özelliğin olması beklenirken, cihazın tasarımında köklü bir yenilik barındırıp barındırmayacağı şimdilik sırrını koruyor. Bunun yanı sıra Hero 5'in 4K çözünürlükte video çekebileceği bilgileri de paylaşılıyor.

GoPro, Omni adını verdiği ve 5000 dolarlık fiyat etiketiyle ön sipariş toplamaya başladığı sanal gerçeklik kamerası ile dikkat çekmişti. Bunun yanı sıra bir drone geliştirdiği de bilinen GoPro, asıl işi aksiyon kamerası serisinde ise Hero 5'i tam olarak ne zaman piyasaya süreceği ve fiyatının ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.