Bilgisayar ve teknoloji tutkunlarına özel e-ticaret sitesi: DaGeek
Girişim

Bilgisayar ve teknoloji tutkunlarına özel e-ticaret sitesi: DaGeek

Bilgisayar ve teknoloji tutkunlarına özel bir e-ticaret sitesi olarak tarif edebileceğimiz DaGeek; bünyesinde yalnızca bu kitle için özel olarak tasarlanan ürünleri barındırıyor.

DaGeek'te şimdilik sadece tişört, 'sticker' ve poster seçenekleri yer alıyor. Kurucusu tarafından yalnızca bir e-ticaret sitesi olarak değil, 'yazılım kültürünü benimsemiş insanlardan oluşan bir topluluk' olarak konumlandırılmak istenen platform oldukça kısa bir süre önce yayın hayatına başlamış.

Vizyonunu topluluk inşa etmek olarak belirleyen DaGeek; aynı zamanda ilerleyen süreçte kurumsal firma ve girişimlere toplu satışlar yapmayı da planlıyormuş. Diğer yandan girişimin kurucusu Ender Aydın Orak'la konuştuğumuzda DaGeek'in ürün portföyüne özel tasarımlı aksesuar ve elektronik ürünlerin de ekleneceğini öğrendik.

Tişörtlerin 45 TL civarında olduğu platformda içerisinde birden çok logo barındıran sticker'lar 10 TL, posterlerse 25 TL değerinde. Bazı tişört ve posterlerin tasarım olarak güzel durduklarını söylemek mümkün, ancak DaGeek'te daha çok yerelleştirilmiş ürüne ve sıra dışı tasarımlara ihtiyaç var gibi duruyor.

Webrazzi okuyucuları için yüzde 20 indirim

Son olarak DaGeek üzerinde alışveriş yapan ilk yüz okuyucumuzun, 'WEBRAZZI' indirim kodunu kullanarak yüzde 20 değerinde bir indirimin sahibi olabileceklerini de belirtelim. Yazılım ve teknoloji tutkunlarına özel DaGeek gibi e-ticaret sitelerinin, hatta mekan ve toplulukların da, gün geçtikçe artması dileğiyle.

DaGeek-ekran-goruntusu

Yorumlar (12)
 1. Codewriter Codewriter

  Öncelikle güzel site olmuş.

  1. İletişim adreslerini bulmak zor oldu. (İade sayfasının altındaymış )

  2. Silicon valley tshirt leri getirirlerse ben bir tane alırım. (Yada pied piper)

 2. Artık yurtdışından siparişlere yüklü kargo masrafı vermeyeceğim için mutluyum. Başlangıç için çok güzel görünüyor. Umarım haberde de belirtildiği gibi Turkish Programmer benzeri yerel dokunuşlar artar. Ne de olsa bir Geek kolay yetişmiyor :)

 3. Cüneyt Ayyildiz Cüneyt Ayyildiz

  Fikir harika, yalnız fiyatlar fikrimce çok pahalı.

  Aynı tasarımları tisho tarzı yerlerden bastırıp, kargo dahil 25 TL gibi bir fiyata almak varken neden buradan alalım ki? Bunu kıyaslama adına değil, fiyat politikası giriş için bence çok yanlış, 30 TL civarı bir fiyat olsa hadi neyse alınır diye düşünülebilir de 45 TL bir tişört için çok fazla...

  Sticker fiyatları uygun yalnız seçme ihtimalimizin olmaması kötü, https://stickker.net/magaza/ deki stickerler gibi daha geniş sticker yelpazesi olsa (sticckerde 10 adet olarak satıyor, 10 tane java stickerini ne yapayım!?) yine alınabilir.

 4. Bende böyle bir site arıyordum. Güzel olmuş. Başarılar.

 5. Tasarımlar güzel. Bir arkadaş daha yazmış bende ona katılıyorum. Fiyat konusunda biraz ucuz olursa daha fazla tutacağını düşünüyorum.

 6. Başka site olsa çok takılınmaz da Bilgisayar Tutkunları için Bilgisayar Tutkunları tarafından yazıp, ş leri dönüştüremeyen bir font kullanmak kötü olmuş. Bi de çok yakın zamanda böyle bir site gördüm diye hatırlıyorum yine Türk girişimi, belki de budur.

 7. Fikir güzel ama ürünler çok yaratıcı değil ayrıca çok çeşit yok geliştirilirse alışveriş yapılabilir.

 8. Cem Arguvanli Cem Arguvanli

  Zaten ancak IT guy alışveriş yapabilir buradan.

 9. Aferin beğendim... Site güzel içerik de zenginleşir diye düşünüyorum... Yolunuz açık olsun..

 10. Fikir güzel. Site de hoş olmuş. Beğendiğim bir t-shir'ü almaya da karar verdim. Ancak e-ticaret sektörüyle haşır neşir bir yazılımcı olarak siparişimi bir türlü tamamlayamadım. Tüm bilgilerimi doğru doldurduğumu düşünmeme rağmen "Siparişinizi işleme koyamıyoruz, lütfen tekrar deneyin." hatasını aldım. Keşke o kısımlar için daha fazla özenilseydi. Bir siparişi kaybettiler.

 11. Değerli yorumlarınız için teşekkürler, her türlü geri bildirim öneri ve fikriniz için iletişim formundan ya da info at dageek.co adresinden ulaşabilirsiniz.

  - İletişim sayfasını düzenledik.

  - Fiyatlarda düzenleme yaptık.

  - Sticker ve diğer ürünler konusunda geri bildirimleriniz doğrultusunda iyileştirme ve güzellikler yapacağız.

  - Sipariş vermekten vazgeçmeyin, desteğe her zaman hazırız :)