Canlı müşteri destek aracı Ondestek üzerinden 1 yılda yarım milyon mesaj geçti

Canlı müşteri destek aracı Ondestek üzerinden 1 yılda yarım milyon mesaj geçti

Haziran 2015'te sizlere tanıttığımız canlı (yazılı) müşteri destek sistemi Ondestek.com, 1 yılını yarım milyona yakın mesajla kapatıyor.

Bilmeyenler için tekrar tanıtacak olursam Ondestek, ziyaretçilerinizle sıcak temas kurabilmeniz için websitenize eklenen bir canlı sohbet aracı. Müşteri temsilcileriniz çevrimiçiyken ziyaretçilerle gerçek zamanlı yazışabiliyor, çevrimdışıyken de mesajlarını alıp, sonradan geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Yarım milyona yakın mesaj

Yerel pazardaki yeni girişimleri ve KOBİ'lere ulaşmayı hedefleyen Ondestek, aldığımız bilgiye kadar ilk yılın sonunda 478 bin ziyaretçi mesajına aracılık etmiş. Çevrimdışı gönderilen mesaj sayısı ise yaklaşık 7 bin 500'de kalmış ki bu durum canlı destek sistemleriyle adına yakışır şekilde gerçek zamanlı bir hizmet sunmak gerektiğini gösteriyor.

ondestek-canli-destek

1600'den fazla web sitesinde kullanılıyor

Aldığımız bilgiye göre şu anda 1608 websitesinde kullanılan Ondestek aracıyla 1915 müşteri temsilcisi ziyaretçileri karşılıyor. Yani web sitelerinin çok büyük bir bölümü tek müşteri temsilcisiyle hizmet veriyor. Müşteri temsilcileriyle ziyaretçiler arasında gerçekleşen sohbet sayısı ise 31 bini geçiyor. Tabi bunların yaklaşık 3 bin 500'ü yani yüzde 11'i başarısızlıkla sonuçlanmış (kaçırılmış).

Kullanıcılarının yüzde 10'u ücretli

Kullanıcılarının yaklaşık yüzde 10'nun ücret ödediğini öğrendiğimiz Ondestek, mesai saatleri dışında otomatik kapanma, ziyaretçiler için sohbet puanlama, müşteri temsilcisi raporları ve ne zaman çevrimiçi olmalısınız gibi işe yarar özellikleri devreye almış.

İki ay içerisinde iOS ve Android uygulamalarını da yayınlamayı hedefleyen Ondestek'in Ekim 2015'te müşteri temsilcisi başına fiyatlandırmaya geçtiği de paylaşmıştık.

İstikrarlı büyüme grafiği

Aşağıdaki grafiğe bakılırsa Ondestek'in istikrarlı bir büyüme çizgisi olduğunu söylemek mümkün. Bu tür araçların Türkiye'de yaygınlaşmasını beklemenin yanında Ondestek'in iş ortaklıklarıyla büyümesini hızlandırabileceğini düşünebiliriz ki kısa süre IdeaSoft ile başlatılan çözüm ortaklığı da bu konudaki ilk kıvılcım gibi gözüküyor.

Eğer siz de ziyaretçilerinizle sohbet etmek ve onlara daha iyi bir hizmet sunmak istiyorsanız Ondestek'i ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

ondestek1yasinda

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.