Ondestek: Web siteniz için canlı destek sistemi
Girişim

Ondestek: Web siteniz için canlı destek sistemi

Günümüzde web sitelerinin ziyaretçilerini müşteriye çevirmesi için bir çok araç var. En etkili olanlardan biri de canlı destek sistemleri ve genelde yabancı girişimlerin hakim olduğu bu pazarda kendine yer açmak isteyen yerli bir girişim var; Ondestek.com.

Ankara merkezli Wmedya tarafından geliştiren Ondestek, entegrasyonu kolay ve geniş özellikler sunan bir canlı destek sistemi. Müşteri memnuniyetini ve satışları artırmaya yönelik gerekli altyapıyı sunuyor ve ilk 3 ay gibi uzun bir süre için ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Ondestek canli sohbet uygulamasi 2

Fikir aşamasından bugüne 3 yıl gibi bir sürede hayata geçirilen Ondestek, hem site üzerindeki sohbet penceresiyle hem de yönetim paneliyle nisbeten sade ve kullanışlı bir arayüze sahip. Sohbet pencereleri özelleştirilebiliyor, ziyaretçiler gruplanabiliyor, müşteri temsilcisi aktif olmadığında da çevrimdışı halde kullanıcıların taleplerinin alınmasını sağlıyor.

Yerli ve Türkçe destek sunan bir girişim olmanın avantajını kullanmak isteyen Ondestek, sitesinde herhangi bir referans paylaşmamış ancak aldığımız bilgiye göre şu anda 50'ye yakın sitede Ondestek canlı destek sistemi kullanılıyor. İlk altı ay içinde de 2000 siteye ulaşmak istiyor.

Ondestek canli sohbet uygulamasi

Türkiye'deki sayılı rakiplerinden daha avantajlı, yetenekli ve daha uygun fiyatlı olduğunu savunan girişim, yurtdışı pazarına açılabileceğinin sinyallerini de veriyor.

Hem yerli SaaS (hizmet olarak sunulan yazılım) girişimlerine şans tanımak adına, hem de sunduğu özellikler ve 3 aylık ücretsiz kullanım hakkıyla Ondestek'in fazlasıyla denemeye değer bir araç olduğunu söyleyebilirim.

Yorumlar (18)
 1. Gece boyle bir eksikliğin olduğunu düşünerek yazma ile alanı bir düşüncemi vardı :) hayırlı olsun ama zopimin stratejisi takip ornek alinmali.

 2. Ogeday Tuğ Keseroğlu Ogeday Tuğ Keseroğlu

  Arka planda Whatsapp gibi çalışabilecek, gelen desteklere cepten cevap yazabileceğim bir yazılım var mı?

  1. Zopim Uygulaması Sizin İşinizi Görecektir.

  2. Livechating hocam. Ve zoopimchat

  3. Yasin Canli Yasin Canli

   Merakım üzerine Twitter'dan sordum, bir aya kadar mobil uygulaması yayınlanacakmış.

 3. Ucretsiz bi secenegi olmadigi surece kisa vadede gümler

  1. Yusuf Ziya Tekin Yusuf Ziya Tekin

   Merhaba Emre Bey,

   Ücretsiz kullanım seçeneğimiz süresiz olarak mevcuttur. Ayrıca yeni üye olan herkes 90 gün boyunca sistemi tüm özellikleriyle ücretsiz kullanabilmektedir.

 4. 90 günlük deneme sürümü veriyorlar. sonrasında da ücretsiz paketleri devam ediyormuş

 5. tebrikler arkadaşlar

 6. Grinin Elli Tonu Grinin Elli Tonu

  ben deneme hesabı açtım ismimdeki sitede gerçekten harika zopime bağımlılıktan kurtulduk çok şükür girişimcileri tebrik ediyorum başarılar diliyorum sağolasınız. bu girişimi bize tanınat webrazzi yede ayrıca teşekkür ederim.

 7. Ilhan Gulenc Ilhan Gulenc

  Her ne olursa olsun, yerli girisimlere destek vermekiyiz

 8. Süleyman Petek Süleyman Petek

  eklenen js kodunu göremedik ? arka planda neler yapılıyor hiç güven vermedi ?

  1. Hasan Coşkun Hasan Coşkun

   Ben üye oldum ve siteme ekledim. Sanırım sadece üye olan siteler üzerinden yapılan istekler için js kodu dönüyor. Üye olmadan kodu sitelerine eklemesinler diye böyle birşey yapmış olabilirler. http://parapsikoloji.in/ benim sitemden js kodunu (client.js) indirip inceleyebilirsin. Ben baktım sadece kendi sunucularına bağlanıyor, herhangi bir güvenlik problemi yok.

   Zaten javascript koduyla gizli birşey yapmak mümkün değildir, ne kadar gizlenmeye (minify, obfuscate gibi) çalışılsada kod açıktır nihayetinde, anlayan anlar :) Minify veya obfuscate işlemlerinin amacı ise çoğu zaman js dosyasının boyutunun düşürülmesi ve web ortamında daha hızlı yüklenmesi içindir.

 9. Didimindex Didimindex

  Süper Böyle girişimcileri desteklenmeli hep destek tam destek ondestek

 10. Murat Yazıcı Murat Yazıcı

  Kişisel blog sitemde kullanabilir miyim acaba?

 11. Tilki Kitap Tilki Kitap

  Merhaba biz http://tilkikitapyayinevi.com/ sitemizde kullanmak için konuyu araştırırken webrazzi'de bu başlıkla karşılaştık, kesinlikle yerli bir firma olmasını ve onların da bilişim sektöründe kendini göstermesini en azından kurumsallaşmasını arzu ediyoruz. Fakat az önce ondestek sitesinde gezdiğimde, sitenin içeriğinde bir canlı destek uygulaması görmedim, en azından buradan gerçekten bilgi almak istemiştik ve elbette pratik olarak nasıl çalıştığını görebilcektik.

  Bu sistemin kendi sitelerinde olmaması bir çelişki değil mi? Lütfen konuyla ilgili bilgisi olan yanıtlar ise, sopim ile ondesk arasında bir tercih yapma arefesindeyiz.

  Saygılarımızla.

  1. Kerem C Kerem C

   Merhaba. Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederiz. Canlı destek sistemimizi tabii ki kendi sitemizde de severek kullanıyoruz. http://ondestek.com/ sitemizde sağ alt köşede görünen ikona tıklayarak uygulamamızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin girdiğiniz anda tüm müşteri temsilcilerimiz offline durumda ise mesaj bırakma penceresi açılacaktır. Aslında ücretsiz üye olup sistemi kendiniz test etme şansınız olursa daha kapsamlı fikir sahibi olacağınıza inanıyoruz. Bu sayede pek çok yenilikçi özellik eklediğimiz kontrol panelimizi ve özelleştirme seçeneklerimizi inceleme fırsatınız da olacaktır. Üye olduktan sonra Ondestek kodunu sitenize eklemeden dahi ziyaretçi simülasyon altyapımızı kullanarak sistemi test edebilirsiniz. Her türlü öneri, eleştiri ve talebinizi doğrudan bize ulaşarak iletebilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 12. Hediyesizecom Hediyesizecom

  Merhaba biz http://www.hediyesize.com/ sitemizde webrazzi’de bu başlıkla karşılaştık, kesinlikle yerli bir firma olmasını ve onların da bilişim sektöründe kendini göstermesini en azından kurumsallaşmasını arzu ediyoruz.