Canlı destek sistemi Ondestek, yerli ürün olmanın avantajıyla büyümesini sürdürüyor
Girişim

Canlı destek sistemi Ondestek, yerli ürün olmanın avantajıyla büyümesini sürdürüyor

Haziran ayında sizlere tanıttığımız canlı destek sistemi Ondestek.com'un aradan geçen 4 ay gibi bir sürede önemli bir yol katettiğini ve yeni fiyatlandırma sistemine geçtiğini açıkladı.

Wmedya tarafından geliştirilen OnDestek, site ziyaretçilerine canlı destek sağlamak için kullanılan araçlardan biri. Yurtdışında bir çok örneği var ancak yerli bir ürün olmanın avantajlarını kullanarak ilk ivmeyi kazanmış gözüküyor.

Tanıttığımızda test (beta) aşamasında olan ve Profesyonel Paket'i 3 ay için ücretsiz sunan Ondestek, şimdiye kadar 500'den fazla siteye ulaşmış. İlk 6 ay içinde de 2 bin siteye ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefe ulaşmak için de hem tasarım ve altyapı tarafında hem de fiyatlar konusunda güncellemeler yapılmış.

Yeni özellikler

İlk tanıttığımızdan farklı olarak tek hesap ile birden çok web sitesindeki ziyaretçileri yönetme özelliğini geliştiren Wmedya, haftalık ziyaretçi raporuyla da istatistiki veriler sunmaya ve çevrimiçi olunması gereken zamanları paylaşmaya başlamış. Ayrıca kaydettiğiniz ziyaretçileri liste halinde görebilme, çıktı alabilme ve ses seçeneklerini kişiye özel olarak değiştirme özellikleri de eklenmiş.

ondestek cnalı destek araci

Müşteri temsilcisi başına ücretlendirme, 1 temsilci ücretsiz

Ödeme ve fiyatlandırma tarafındaki değişiklikler de dikkat çekici. Artık Ondestek'te PayU entegrasyonuyla kredi kartı ve taksitle ödeme seçenekleri sunuluyor. Fiyatlandırma da ise müşteri temsilcisi başına fiyatlandırmaya geçilmiş. Şu anda 1 müşteri temsilcisi için ücretsiz kullanılabilen Ondestek, birden fazla müşteri temsilcisi için aylık 19,2 TL'den başlayan bir fiyatlandırma sunuyor.

Ondestek, yerli ürün eksikliği nedeniyle avantajlı bir girişim ama bu avantajı kullanmayı sürdürürken 1 yıl içinde farklı dil seçenekleri de eklemeyi de düşünüyor.

Ondestek.com'dan girişimi inceleyebilir, site üzerindeki canlı destek aracını kullanarak ziyaretçilerinize nasıl bir deneyim sunacağınızı görebilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Halit Ersoy Halit Ersoy

  Destek ekibi bazen çok geç cevap veriyor, bazen hiç cevap gelmiyor.

  Yabancıların yaptıklarına baktığımızda daha çoook çalışılması gerekiyor sistem üzerinde .

  Stabil değil, panelden sürekli atıyor sistem. Çok sayıda bilgisayardan denenmiştir.

  Başarılarının devamını dilerim.

  1. Hasan Coşkun Hasan Coşkun

   Çok başarılı bir sistem. Yorumunuzu okudum ve sorununuzla ilgili çalışma yapacaklardır ancak panelden atmasının sebebi sizin tarayıcınızla alakalı olabilir, sonuçta sitenin güvenlik önlemleri var belli bir süre sonra sessionlar cookieler temizleniyordur. Ki olması gerekende bu tarayıcınızla ilgili bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

   Başarılı bir proje tebrik ederim.

   1. Halit Ersoy Halit Ersoy

    Bilişim uzmanıyım ve çok sayıda bilgisayarda deneme yaptım. Sistem yetersiz ve geliştirilmesi gerekiyor Türkiye'de de bu tarz sistemlerin başarılı olması bizi çok mutlu edecektir.

  2. Çetin Toprak Çetin Toprak

   Türk mantığı, biri yapar, biri de oturur eleştirir :)

 2. Gökhun Yayla Gökhun Yayla

  Hasan bey bellki firmanın temsilcisi :)

  1. Hasan Coşkun Hasan Coşkun

   Firma temsilcisi değilim. Bende bir geliştiriciyim ve sitelerimde Ondesteği kullanmaktayım. Yorumunuzu uzun zaman sonra gördüm ve yukarıda Çetin Toprak demişki; "Türk mantığı, biri yapar, biri de oturur eleştirir" çok katılıyorum. Fazla söze gerek yok.

 3. Bu sistem bana wordpress de kullandığım canlı destek eklentisini anımsattı. Sitelerine baktım ama sadece o eklentinin gelişmişi gibi görünüyor. Çok da bi farkını göremedim. Belki ücretli olunca gelişiyordur.

 4. Yorumum neden yayınlanmadı bilmiyorum. Bu bir reklam amaçlı haberse benim niyetim yapılan işi kötülemek değil sadece insanların bunun daha basit haline ücretsiz sahip olabileceklerini anlatmaktı.

  İyi günler webrazzi

 5. Birisi Birisi

  Zopim'in aynısı

  1. Yavuz Kaya Yavuz Kaya

   yandex'te google'ın aynısı :)

 6. Halit İpekçi Halit İpekçi

  Ben kendim şahsen bilişim uzmanıyım. En uzman benim. Ben kendim şahsen bu yazılımı kullanmadım, Kullananı da kullanmadım. Kendimi de kullandırmam. Ben bu yazılımı hiç beğenmedim..Yabancı bile değil bir kere.Sanırım benim de değil zaten.Başarısız olmuş. Alınmasın.