Google'ın cache servisine erişim engellendi! [Güncellendi]
Genel

Google'ın cache servisine erişim engellendi! [Güncellendi]

Google'ın kendi servisleri için kullandığı cache servisine TİB tarafından idari tedbir kararı uygulandı. Özellikle Google'ın kurumsal servislerini kullananların etkilendiği engelleme kararının hangi konu için alındığı henüz net değil. http://webcache.googleusercontent.com/ adresinden görebileceğiz tedbir kararı  bugün uygulanmış ancak karar aslında tam olarak bir erişim engelleme kararı değil.

Büyük ihtimalle Google servisleri içerisinde saklanan bir döküman veya fotoğrafa erişimin engellenmesi için çıkartılan karar ile alt alan adına erişim tedbir olarak engellenmiş bunun sonucunda da Google servislerinde yavaşlamaya sebep olunmuş.

Google Cache servisine erişimin engellenmesinin genel olarak internet erişiminde yavaşlamaya sebep olduğu iddia ediliyor.

Güncelleme: Bize ulaşan bilgilere göre erişim engeli yürürlükten kalktı. TİB tarafından idari tedbir kararı uygulanan http://webcache.googleusercontent.com/ adresinden de bunu doğrulamak mümkün. 

Yorumlar (7)
 1. Deniz Yıldız Deniz Yıldız

  Ne denir ki burası türkiye. Yok böye.!

 2. Volkan Yılmaz (@wolkanca) Volkan Yılmaz (@wolkanca)

  bunun ne zaman olacağını hep merak etmişimdir, kısmet bugüneymiş.

 3. Emir İsmail Emir İsmail

  Hep bizmi mağdur olucaz arada google mağdur olsun. Mağdur ettiklerine saysın keratalar :)

  1. Kaan Yilmaz Kaan Yilmaz

   Googlede neden mağdur olsun :) Türkiyede satışını yaptığın bir ürünün var ve aşırı talep görüyor milyonlarca satılıyor alakasız bir şehrin alakasız bir köyünde muhtar yasaklamış satılmıyor o ürün :D üzülürmüsün :D cokta tın dersin.

 4. Savaş Can Altun Savaş Can Altun

  Normaldir burası türkiye :)

 5. Deliveli Deliveli

  Normaldir burası Türkiye cümlesini Türkiye bir sömürü devleti olarak kalsın, hiç bir hukuksuzluğa ses çıkarmasın, twitter, PayPal google facebook istediği gibi at koştursun olarak algılıyorum nedense!!!

  1. Algıların çok yerel. O yüzdendir.