Google’ın cache servisine erişim engellendi! [Güncellendi]
Arama
Genel

Google’ın cache servisine erişim engellendi! [Güncellendi]

Screen Shot 2016-06-15 at 16.23.12

Google’ın kendi servisleri için kullandığı cache servisine TİB tarafından idari tedbir kararı uygulandı. Özellikle Google’ın kurumsal servislerini kullananların etkilendiği engelleme kararının hangi konu için alındığı henüz net değil. http://webcache.googleusercontent.com/ adresinden görebileceğiz tedbir kararı  bugün uygulanmış ancak karar aslında tam olarak bir erişim engelleme kararı değil.

Büyük ihtimalle Google servisleri içerisinde saklanan bir döküman veya fotoğrafa erişimin engellenmesi için çıkartılan karar ile alt alan adına erişim tedbir olarak engellenmiş bunun sonucunda da Google servislerinde yavaşlamaya sebep olunmuş.

Google Cache servisine erişimin engellenmesinin genel olarak internet erişiminde yavaşlamaya sebep olduğu iddia ediliyor.

Güncelleme: Bize ulaşan bilgilere göre erişim engeli yürürlükten kalktı. TİB tarafından idari tedbir kararı uygulanan http://webcache.googleusercontent.com/ adresinden de bunu doğrulamak mümkün. 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Deniz Yıldız dedi ki:

  Ne denir ki burası türkiye. Yok böye.!

 2. bunun ne zaman olacağını hep merak etmişimdir, kısmet bugüneymiş.

 3. Emir İSMAİL dedi ki:

  Hep bizmi mağdur olucaz arada google mağdur olsun. Mağdur ettiklerine saysın keratalar 🙂

  1. Kaan YILMAZ dedi ki:

   Googlede neden mağdur olsun 🙂 Türkiyede satışını yaptığın bir ürünün var ve aşırı talep görüyor milyonlarca satılıyor alakasız bir şehrin alakasız bir köyünde muhtar yasaklamış satılmıyor o ürün 😀 üzülürmüsün 😀 cokta tın dersin.

 4. DELİVELİ dedi ki:

  Normaldir burası Türkiye cümlesini Türkiye bir sömürü devleti olarak kalsın, hiç bir hukuksuzluğa ses çıkarmasın, twitter, PayPal google facebook istediği gibi at koştursun olarak algılıyorum nedense!!!

  1. biOss dedi ki:

   Algıların çok yerel. O yüzdendir.

Bir Yorum Yazın