İşletmeler için Instagram birkaç ay içinde geliyor

İşletmeler için Instagram birkaç ay içinde geliyor

Tasarımını baştan aşağı yenileyen Instagram köklü değişikliklerini sadece dış görünüşüyle değil, işletmeler ve markalar için daha anlamlı hale gelmeye çalışarak yapıyor. Geçtiğimiz ayın başında sızan ekran görüntüleriyle yeni işletme profillerini yayına alacağı bilinen Instagram'ın birkaç ay içerisinde bu özellikleri yayına alacağı açıklandı.

Instagram for Business, yeni özellikleri sayesinde artık kullanıcılarının, marka hesaplarıyla bire bir iletişimde olabilmesini sağlayacak. Böylece, Instagram kullanıcıları markalarla Instagram üzerinden iletişime geçebilecek. Bu geliştirmeyle birlikte, marka sayfaları da biraz daha farklılaşacak. Kullanıcılar, ilgili markaların varsa fiziksel adreslerini ya da e-posta adreslerini de görebilecek. Bu da Instagram'ın ayrı bir müşteri iletişim kanalı olmaya aday olduğunu gösteriyor.

400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Instagram'ın yine kısa bir süre önce tanıttığı istatistik hizmetleri de yine işletmelerin işine yarayacak. Instagram, işletme sayfalarıyla birlikte, Instagram'ın kendine özel istatistik servisinin de testlerini sürdürüyor. İşletme profillerinin öncelikli olarak ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya'da hizmete başlaması bekleniyor.

Görsel kaynak: 10 FACE/Shutterstock

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.