Apple yeni iPhone modellerini üç yılda bir piyasaya sunmaya hazırlanıyor

Apple yeni iPhone modellerini üç yılda bir piyasaya sunmaya hazırlanıyor

Apple'ın düşen iPhone satışlarıyla birlikte yeniden gündeme gelen inovasyon sorunu dallanıp budaklanacak gibi görünüyor. Nikkei'in Apple'ın iPhone satış döngüsüne dair paylaştığı son haber, şirketin yeni ürünlerini iki yerine üç yılda bir piyasaya sunacağını iddia ediyor.

Habere göre bugün iPhone modellerini iki yılda bir değiştiren Apple, bu döngüyü bir yıl daha uzatacak. Değişikliğin bu sonbahardan itibaren söz konusu olacağını iddia eden Nikkei, Apple'ın önümüzdeki Eylül'de tanıtması beklenen iPhone'un "iPhone 7" olmayabileceğine işaret ediyor.

Apple'ın önümüzdeki Eylül'de tanıtması beklenen akıllı telefonunun tasarım açısından iPhone 6 ile ciddi farklılıklar göstermeyeceği yönünde haberleri bir süredir görüyoruz. Nikkei'nin bu ön görüleri destekleyen haberinde yeni iPhone'ların kamera, şarj, suya dayanıklılık gibi özelliklerde iyileştirmelerle geleceği söyleniyor. Haber, cihazın kulaklık girişinin ortadan kalkacağını da söylüyor.

Konuyla ilgili Apple, tarafından yapılan bir açıklama henüz yok ancak döngünün üç yıla çıkmasının şirket için, özellikle şu dönemde, riskli bir hamle olacağını belirtmekte fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.