PayPad: Veysel Berk'in kuruculardan olduğu mobil kasa girişimi yatırımcı dopingiyle dünyaya açılacak

PayPad: Veysel Berk'in kuruculardan olduğu mobil kasa girişimi yatırımcı dopingiyle dünyaya açılacak

Türkiye'den ABD'de giden girişimci yeteneklerden biri olan Veysel Berk'i ilk olarak 2012 yılında Wallit uygulamasıyla tanımıştık. Aradan geçen süreçte Türkiye'ye yerleşen Veysel Berk, Çaycı ve Evebirilazim adında iki farklı girişim daha kurmuştu. Berk'in Çaycı girişimini yönetirken geliştirdiği MobilKasa yazılımını sizlere daha önce tanıtmamıştık, ama henüz aldığımız bilgiye göre bu şirket içi girişim Paypad adıyla yeniden markalaştırılmış. Yeni yüzü, yeni iş ortakları ve yeni yatırımcıları ile hem Türkiye'ye hem de dünyaya yayılmak istiyor.

Paypad'i kısaca bulut tabanlı, akıllı bir mobil satış ve ödeme sistemi olarak tanımlamak mümkün. iPad ve iPhone'da işletmeler ve müşteriler için iki farklı uygulama sunuyor. Müşteri yönetiminden gelir-gider takibine, kampanya kurgulamadan oyunlaştırmaya kadar çeşitli özellikler sunuyor.

Temel hedefini ticaretteki karlılığı arttırmak olarak açıklayan Paypad, aldığımız bilgilere göre şu ana kadar 16 noktada aktif olarak kullanılıyor ve üzerinden her ay 10 milyon TL'nin üzerinde işlem geçiyor.

Yeni yatırımcılar ve iş ortakları

Aldığımız bilgiye göre halen MobilKasa A.Ş. şirket kaydına sahip şirkete M. Serdar Kuzuloğlu, Tahsin Öztiryaki, Melih Ödemiş, Aydın Yurdum ve Vedat Sadioğlu yatırımcı olarak katılmış ve toplamda yüzde 15 oranında hisse satın almış.

Eylül ayında San Francisco ve Londra ofislerini açmayı planlayan girişim, Intel ve Yapı Kredi World işbirliğine de imza atan Paypad, görünen o ki hem Türkiye pazarında hem de küresel pazarda yayılmaya çalışacak.

30 Mayıs'ta girişimcilerin de davet edildiği 400 kişilik kokteyl düzenleyecek olan Paypad'in sektörde nasıl bir yer edineceğini merakla bekliyoruz.Tanıtımda Serdar Kuzuloğlu, Veysel Berk, Melih Ödemiş, Emre Kurttepeli ve Soner Canko'nun da girişimcilerle sohbet/mentorluk seansları yapacağını ilgilenenler için paylaşalım.

Davetiye talebi için paypadapp.com adresini ziyaret edebilir, Veysel Berk'in Serdar Kuzuloğlu'nun sunduğu bir etkinlikteki MobilKasa sunumunu aşağıda (20. dakikadan itibaren) izleyebilirsiniz. Güncel olup olmadığından emin olmamakla birlikte mobilkasa.com'un da halen açık olduğunu paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=ie20miRl6BI&feature=youtu.be&t=1246

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.