PayPad: Veysel Berk'in kuruculardan olduğu mobil kasa girişimi yatırımcı dopingiyle dünyaya açılacak
Girişim

PayPad: Veysel Berk'in kuruculardan olduğu mobil kasa girişimi yatırımcı dopingiyle dünyaya açılacak

Türkiye'den ABD'de giden girişimci yeteneklerden biri olan Veysel Berk'i ilk olarak 2012 yılında Wallit uygulamasıyla tanımıştık. Aradan geçen süreçte Türkiye'ye yerleşen Veysel Berk, Çaycı ve Evebirilazim adında iki farklı girişim daha kurmuştu. Berk'in Çaycı girişimini yönetirken geliştirdiği MobilKasa yazılımını sizlere daha önce tanıtmamıştık, ama henüz aldığımız bilgiye göre bu şirket içi girişim Paypad adıyla yeniden markalaştırılmış. Yeni yüzü, yeni iş ortakları ve yeni yatırımcıları ile hem Türkiye'ye hem de dünyaya yayılmak istiyor.

Paypad'i kısaca bulut tabanlı, akıllı bir mobil satış ve ödeme sistemi olarak tanımlamak mümkün. iPad ve iPhone'da işletmeler ve müşteriler için iki farklı uygulama sunuyor. Müşteri yönetiminden gelir-gider takibine, kampanya kurgulamadan oyunlaştırmaya kadar çeşitli özellikler sunuyor.

Temel hedefini ticaretteki karlılığı arttırmak olarak açıklayan Paypad, aldığımız bilgilere göre şu ana kadar 16 noktada aktif olarak kullanılıyor ve üzerinden her ay 10 milyon TL'nin üzerinde işlem geçiyor.

Yeni yatırımcılar ve iş ortakları

Aldığımız bilgiye göre halen MobilKasa A.Ş. şirket kaydına sahip şirkete M. Serdar Kuzuloğlu, Tahsin Öztiryaki, Melih Ödemiş, Aydın Yurdum ve Vedat Sadioğlu yatırımcı olarak katılmış ve toplamda yüzde 15 oranında hisse satın almış.

Eylül ayında San Francisco ve Londra ofislerini açmayı planlayan girişim, Intel ve Yapı Kredi World işbirliğine de imza atan Paypad, görünen o ki hem Türkiye pazarında hem de küresel pazarda yayılmaya çalışacak.

30 Mayıs'ta girişimcilerin de davet edildiği 400 kişilik kokteyl düzenleyecek olan Paypad'in sektörde nasıl bir yer edineceğini merakla bekliyoruz.Tanıtımda Serdar Kuzuloğlu, Veysel Berk, Melih Ödemiş, Emre Kurttepeli ve Soner Canko'nun da girişimcilerle sohbet/mentorluk seansları yapacağını ilgilenenler için paylaşalım.

Davetiye talebi için paypadapp.com adresini ziyaret edebilir, Veysel Berk'in Serdar Kuzuloğlu'nun sunduğu bir etkinlikteki MobilKasa sunumunu aşağıda (20. dakikadan itibaren) izleyebilirsiniz. Güncel olup olmadığından emin olmamakla birlikte mobilkasa.com'un da halen açık olduğunu paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=ie20miRl6BI&feature=youtu.be&t=1246

Yorumlar (8)
 1. Polat Aktuna Polat Aktuna

  Veysel Berk bu sektörde herhalde kendisini en iyi satan adam. Bu kadar boş beleş konuşan başka birini görmedim.

  Yok Stanford'da profesçrlük teklifi almış da, yok başkanın adamlarıyla çalışmış da. Öğrenci kaydından başka İngilizce bir kaynak yok, bu kadar değerli! akademisyenimizin

  Dünya çapında girşim Wallit diye haber yaptırıyor, 2012'de yazılmış bir kaç yazıdan başka bir şey yok internette.

  Yani bu adamlara prim verdikçe çaycı, temizlikyolda gibi projeler çıkıyor işte.

  1. Günlerdir bunu düşünüyorum, bu adamı, ciddiye alıp dinleyen, yatırım yapan adamları gördükçe ekosistemimizden nefret ediyorum. Bu kadar abartarak anlatan, yarısı yalan dolu, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş bir adamı, balon gibi şişirmelerine anlam veremiyorum.

 2. Muhteşem işler. Kesinlikle dünyaya açılan projeler yapılmalı ülkemiz için en iyisi bu. Merakla takip ediyor olacağım.

 3. Fathkrt Fathkrt

  wallit uygulamasına ne oldu acaba..Yeniden yapılanma sürecine girmişlerdi ve sıfırdan kod yazarak daha iyi geleceklerini söylüyorlardı bence sonraki gelişmeleri anlatmalı veysel bey.. Konuşmaları çok etkili ve iyiydi çünkü dahasını bekliyoruz kendisinden

 4. veysel berk gördüğüm en mütevazi girişimcilerden yolu açık olsun.

  1. hahahaha buna herkes güler işte!

  2. Lucida Black Lucida Black

   arkadaşınız galiba :)))

   wallit uygulaması çöp oldu aldıkları yatırımları batırdılar ötesi yok

 5. Kaan Varol Kaan Varol

  Bu kadar boş beleş bir konuşma görmedim. Sanırım Veysel Berk beyefendinin en iyi yaptığı şey hipnoz. Yoksa bu kadar, değerli olduğunu düşündüğümüz adamın bu anlatılanlara kahkahalarla gülmesi gerekirdi.