Wallit: Foursquare'den hızlı çıkış yapan Türk işi arttırılmış gerçeklik uygulaması

Wallit: Foursquare'den hızlı çıkış yapan Türk işi arttırılmış gerçeklik uygulaması

Amerika'daki Türk girişimcilerin şimdiye kadar önemli başarılara imza attığını gördük. Bu projeler genelde web tabanlıydı artık bu başarılar arasına bir mobil uygulama eklemek mümkün. Veysel Berk'in kurucusu olduğu Wallit (app store), Foursquare'den hızlı bir çıkışla mobil dünyada adını dünyada duyuruyor.

Sosyal etkileşimle güçlenen bir arttırılmış gerçeklik uygulaması olan Wallit ile çevrenizdeki bir mekanın sanal duvarına yazılar yazabiliyorsunuz. Elbette bu paylaşımları Twitter'a ve Facebook'a gönderebiliyorsunuz.

Dünyaca ünlü Berkeley Üniversitesi'den doktora ünvanı sahibi Veysel Berk, Wallit'in Apple tarafindan 110 ülkede 'önerilen uygulama' olarak öne çıkarıldığını ve Foursquare'ın 9 ayda ulaştığı 100 bin kullanıcı sayısına 1 hafta gibi bir sürede yaklaştıklarını aktarıyor.

Wallit'te ilk gün 200 sanal duvar açılmış ve bir hafta içinde duvar sayısı 20 bine çıkmış.

App Store'da öne çıkan uygulamalar arasında da sergilenen Wallit'in OpenTable, HP, Storm Ventures ve T&T Capital gibi bir çok yatırımcıdan toplam 1,2 milyon dolar yatırımı bulunuyor. TechCrunch'tan New York Times'a kadar bir çok saygın yayın da Wallit'e yoğun ilgi göstermiş.

Türkiye'deki üniversitelerin de kullanmaya başladığı Wallit, şirket ve markalar tarafından o bölgedeki kişilerden geri bildirim almak için ideal bir uygulama gibi görünüyor. Hedef kitlesini örnek verildiği üzere büyük spor müsabakalarına kadar genişletmek elbette mümkün.

Veysel Berk'ten ve önümüzdeki haftalarda ciddi yeniliklerin planlandığını, ünlüleri de devreye alarak daha hızlı bir büyüme göstermeyi hedeflediklerini öğrendik. Wallit şimdiden bir başarı hikayesi sayılabilir ama iOS dışındaki platformlara yayılması kesinlikle uygulamanın popüleritesini artıracaktır ve Türkiye sınırları içinden çıkan bir proje olmasa da, umarız Türkiye'deki mobil uygulama geliştiricilerine ilham verecektir.

Eğer mobil uygulama geliştiricisi iseniz Wallit ekibine katılmayı da düşübebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.