Perform, Maçkolik'in tamamını satın aldı!
Yatırım

Perform, Maçkolik'in tamamını satın aldı!

Dün Webrazzi Dijital Konferansı'nda Perform Türkiye ve Doğu Avrupa Yönetici Direktörü Emre Uğurlu konuşmasını yaparken birkaç gün içinde Maçkolik'in kalan %49 hissesini de satın alarak şirketin tamamına sahip olacaklarını paylaşmıştı.

Beklenen haber beklendiğinden daha erken geldi ve an itibariyle Perform'un Maçkolik satın almasının tamamladığı bilgisini aldık.

Buna göre İngiltere merkezli Perform, Maçkolik'in %100'ünün tamamının sahibi oldu.

Perform 2012 yılında şirketin %51 hissesini satın alırken, sürece finansal danışmanlık sağlayan İstanbul merkezli Odin Financial Advisors'ın da Maçkolik'ten %2 hisse aldığını bu sayede öğrenmiş olduk. Biraz önce gerçekleşen işlem esnasında Odin'in de sahip olduğu %2 hisse satışa dahil edilmiş.

Kısacası bugünden itibaren beklenen satış gerçekleşti ve Maçkolik'in %100'ü Perform'un oldu diyebiliriz.

Yorumlar (4)
 1. Fuat Çakmak Fuat Çakmak

  Ne kadara satın alınmış peki?

 2. Eğer bir siteyi tıkladığın zaman wap desteği sunuyor ama mobil için uyumlu versiyonu sunamıyorsa o site bence olmamıştır. İsterlerse 100 milyon dolar a satılsın olmamıştır. Sadece isim için de o kadar para verilmez

  1. Maho Ağa Maho Ağa

   İsimden çok veritabanı için olduğunu söyleyebilirim.

 3. Yorumcu Yorumcu

  Bu aralar yayınlanan yatırım haberlerinde da genelde haber var, rakam yok, artık basın bildirisi gibi oldu yatırım haberleri :) Kimse rakam vermez oldu ama satışı duyurur oldu. Webrazzi zaten en başta yatırım haberleri yayınlayan bir site olarak kendi aldığı yatırımı da belirtmemişti :)) Bu ara genelde yabancı şirketlerin veya çok büyük şirketlerin aldığı yatırımların tutarlarını duyar olduk, girişimler çok gizli yatırımlar alıyor, yatırım aldım ama söylemem diyor :) Acaba komik rakamlar mı yatırıldığı için yoksa çok para aldık, şimdi duyurmayalım da sıkıntı olmasın mı deniyor :P