Snapchat neden havalimanına taşınıyor?
Dijital

Snapchat neden havalimanına taşınıyor?

Son dönemde popülerliğini çığ gibi artıran ve 16 milyar dolarlık değerlemesiyle dikkatleri üzerine çeken fotoğraflı ve videolu mesajlaşma uygulaması Snapchat, Santa Monica havalimanının önemli bir bölümünü kiraladı. Santa Monica yetkili makamlarınca da onaylanan anlaşma gereğince, Snapchat havalimanı kirası olarak yıllık 3 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Havalimanı içerisindeki iki bina ve sekiz adet hangar bundan böyle Snapchat'in kontrolünde olacak. Kararda, Snapchat'in CEO'su Evan Spiegel'in aynı zamanda bir helikopter pilotu olmasının etkisi nedir bilinmez ancak tek sebep elbette havalimanına yakınlık değil, bundan böyle Snapchat'i ofisinin de havalimanına taşınması bekleniyor. Bugüne dek Facebook ya da Google gibi bir kampüsleşmeye gitmeyen Snapchat, Venice Beach'de kiraladığı farklı bölgelerdeki ofislerinden hizmet veriyordu. Şimdi ise yeterince alan sahibi olan Snapchat'in havalimanına taşınacağı konuşuluyor.

Stanford Üniversitesi'ndeki bir yurt odasından doğan girişim Snapchat'in yeni ofisine Haziran ya da Temmuz ayında taşınmaya başlayacağı tahmin ediliyor. Şu anda ise 300 çalışanı bulunan Snapchat, şehir içindeki alanın kendilerine yetmemesi, pek çok park alanı kiralaması ve artık merkezdeki yerel sakinlerin tepkisini çekmeye başlamış.

Yorumlar (3)
  1. Onur Celikgun Onur Celikgun

    bu app nasil buraya kadar gelebildi hala anlamis degilim. yaptigi herhangi bir yenilik yok birsey yok gercekten sasilasi bir durum.

  2. gelir modeli nedir ? bende nasıl para kazandıgını anlamıyorum

  3. Megavan Megavan

    Havaalanında 24 saat parti yapıyorlardır kimsenin şikayeti olmadan :) İyi eğlenceler.