Yenilenen Emlakjet ayda 5 milyon ziyaretçiye ulaşıyor

Yenilenen Emlakjet ayda 5 milyon ziyaretçiye ulaşıyor

Türkiye'nin önde gelen emlak portallarından Emlakjet; 'Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet' sloganıyla rengini, logosunu ve tasarımını yeniledi.

Gittigidiyor.com ve Kariyer.net gibi şirketlerin de sahibi olan iLab Holding bünyesindeki Emlakjet ile ilgili olarak şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre platform aylık 40 milyon sayfa görüntülenme ve 5 milyon ziyaretçi gibi rakamlara ulaşmış.

2014 yılında iLab bünyesine geçen Emlakjet, marka değişimine ek olarak 3 yeni özelliği de hayata geçirmiş. Emlakjet'in kullanıcılarına oldukça faydalı olacağını düşündüğü bu 3 özellik: 'ilan karşılaştırma', 'ulaşım bilgisi' ve 'birlikte arama' olarak sıralanıyor.

emlakjet-gorsel

Emlakjet tarafından yenilikçi olduğu ve son kullanıcıya değer sağladığı düşünülen özelliklere kısaca değinmek gerekirse; 'ilan karşılaştırma' özelliği sayesinde 4 ilana kadar radarınızda yer alan emlakları aynı ekran üzerinde kıyaslamak mümkün hale gelmiş.

'Birlikte arama' özelliği ise adından da anlayabileceğiniz gibi kullanıcıların emlak ararken 'favori listesi' oluşturabilmesine ve bunu dilediği kişiyle (ve Emlakjet kullanıcısıyla) paylaşabilmesine olanak tanıyor. Son olarak 'ulaşım bilgisi' özelliğiyle de kullanıcılar; artık emlakların sokak görünümüne kolayca ulaşabiliyor ve emlakların temel ulaşım noktalarına olan uzaklıklarını görebiliyor.

Emlakjet'in ilan veritabanı 500 bine ulaşmış

Emlak portalları arasında akla gelen ilk isim olmayı hedeflediklerini dilen getiren Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral şunları söylüyor: "Emlak seri ilan sitelerinde bugün aynı ilanın birden fazla kişi tarafından konulması, farklı fiyatlarla pazarlanması veya ilanın farklı yerlerde gösterilmesi gibi sorunlarla karşılaşılıyor.

Bu noktada geliştirdiğimiz ve ileride geliştireceğimiz ürünlerdeki ana hedefimiz, en doğru seçeneği arayan son kullanıcılara şeffaf bilgiye en hızlı biçimde ulaşma imkanını sunmak. Gayrimenkulle ilgili tüm süreçlerde değer yaratma vizyonuyla farklı ürünler sunmaya devam edeceğiz."

Tüm bunlara ek olarak şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Emlakjet'in ilan veritabanı 500 bine ulaşmış. Emlakjet'le ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.