Yenilenen Emlakjet ayda 5 milyon ziyaretçiye ulaşıyor
Girişim

Yenilenen Emlakjet ayda 5 milyon ziyaretçiye ulaşıyor

Türkiye'nin önde gelen emlak portallarından Emlakjet; 'Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet' sloganıyla rengini, logosunu ve tasarımını yeniledi.

Gittigidiyor.com ve Kariyer.net gibi şirketlerin de sahibi olan iLab Holding bünyesindeki Emlakjet ile ilgili olarak şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre platform aylık 40 milyon sayfa görüntülenme ve 5 milyon ziyaretçi gibi rakamlara ulaşmış.

2014 yılında iLab bünyesine geçen Emlakjet, marka değişimine ek olarak 3 yeni özelliği de hayata geçirmiş. Emlakjet'in kullanıcılarına oldukça faydalı olacağını düşündüğü bu 3 özellik: 'ilan karşılaştırma', 'ulaşım bilgisi' ve 'birlikte arama' olarak sıralanıyor.

emlakjet-gorsel

Emlakjet tarafından yenilikçi olduğu ve son kullanıcıya değer sağladığı düşünülen özelliklere kısaca değinmek gerekirse; 'ilan karşılaştırma' özelliği sayesinde 4 ilana kadar radarınızda yer alan emlakları aynı ekran üzerinde kıyaslamak mümkün hale gelmiş.

'Birlikte arama' özelliği ise adından da anlayabileceğiniz gibi kullanıcıların emlak ararken 'favori listesi' oluşturabilmesine ve bunu dilediği kişiyle (ve Emlakjet kullanıcısıyla) paylaşabilmesine olanak tanıyor. Son olarak 'ulaşım bilgisi' özelliğiyle de kullanıcılar; artık emlakların sokak görünümüne kolayca ulaşabiliyor ve emlakların temel ulaşım noktalarına olan uzaklıklarını görebiliyor.

Emlakjet'in ilan veritabanı 500 bine ulaşmış

Emlak portalları arasında akla gelen ilk isim olmayı hedeflediklerini dilen getiren Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral şunları söylüyor: "Emlak seri ilan sitelerinde bugün aynı ilanın birden fazla kişi tarafından konulması, farklı fiyatlarla pazarlanması veya ilanın farklı yerlerde gösterilmesi gibi sorunlarla karşılaşılıyor.

Bu noktada geliştirdiğimiz ve ileride geliştireceğimiz ürünlerdeki ana hedefimiz, en doğru seçeneği arayan son kullanıcılara şeffaf bilgiye en hızlı biçimde ulaşma imkanını sunmak. Gayrimenkulle ilgili tüm süreçlerde değer yaratma vizyonuyla farklı ürünler sunmaya devam edeceğiz."

Tüm bunlara ek olarak şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Emlakjet'in ilan veritabanı 500 bine ulaşmış. Emlakjet'le ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
 1. İlk başlarda bu adamlar niye bu siteyi yapmış, piyasada var olan projeye girmek riskli diye düşünüyordum. Ancak geldiğimiz noktada EmlakJet bu tabuların yıkılabileceğini bize gösterdi.

 2. Ali Gür Ali Gür

  Kullanıcı deneyimi ve tasarım açısından temiz olmuş. Rahat kullanabiliyorsam gerisi mühim değil.

 3. Header alanında bir airbnb kokusu aldım lakin sonraki aşamalar gerçekten güzel olmuş sonunda kullanıcıyı düşünen bir emlak sitesi görmek çok hoş oldu

 4. Ali Demirci Ali Demirci

  Eskiden tasarımı çalıyorlardı, şimdi kopyalıyorlar.

 5. Ahmet İçgören Ahmet İçgören

  Emlakjet her geçen gün büyüyor ve büyürken de daha çok temizlenerek ve arınarak büyüyor. Bu her firmanın yapabileceği bir şey değil. Her gün yeni özellik ekleyip, gayrimenkul arayan kişileri mutlu etmek de kolay değil. Tabii ki burada en büyük iş son kullanıcıdan ziyade emlakçılara kalıyor. Şahsi görüşüm Ilab Holding'in internetteki tecrübesi ile Emlakjet'in şuanda rakiplerine en iyi alternatif olduğu ilerleyen süreçlerde de en iyi emlak portalı olacağı.