WhatsApp Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınladı
Teknoloji

WhatsApp Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınladı

Geçtiğimiz hafta Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınlayacağına dair söylentiler ortaya çıkan WhatsApp bugün bu iddiaların doğru olduğunu kanıtladı. Şirket Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlar için masaüstü uygulamasını resmi olarak kullanıcılara sundu.

Windows 8 ve üstü  ile MacOS 10.9 ve üstü işletim sistelerini destekleyen WhatsApp'ın yeni masaüstü uygulamasının tasarım olarak web versiyonu ile neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamayı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra web versiyonun da olduğu gibi ekrandaki QR kodu kameranız ile okutup WhatsApp'ı bilgisayarınızda kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp'ı bilgisayarınıza nasıl indirirsiniz?

WhatsApp'ın resmi sitesindeki ''İndirme'' sayfasına gittiğinizde ''Download for Mac OS X/Windows'' butonuna tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. WhatsApp'ın masaüstü versiyonunu bilgisayarınıza kurduktan sonra ilk açtığınızda sizden ekrandaki QR kodu taratmanızı isteyecek. Akıllı telefonunuzdan WhatsApp'ı açıp ''Ayarlar -> WhatsApp Web" adımlarını takip ederek ekrandaki QR kodu taratabiliyorsunuz. Tüm bu işlemlerin sonunda WhatsApp'ı masaüstü versiyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Gokhanyi Gokhanyi

  app store da bulunan 3. parti whatsapp uygulamaları daha iyi. Bildirimlerde gönderen adını mesaj içeriğini gizleyebiliyorsunuz. Üstüne bir de şifreli giriş yapabiliyorsunuz. Uygulamayı kurar kurmaz bunları aradım diyebilirim ama malesef yok.

 2. Telegramın masaüstü uygulamasını örnek alsınlar. Sadece reklam gücü var diye whatsapp kullanılıyor telegramın özellikleri çok daha fazla gelişmiş.

 3. Abbashan Abbashan

  Web sürümünden hiçbir farkı yok. Bağlantıyı telefon üzerinden yapıyor ve kopma problemleri devam ediyor. kısacası "ÇÖP"

  1. Her şeye ÇÖP yaftası koyarak nereye ulaşmaya çalışıyorsunuz tam olarak ? Sizin bağlantı kopması dışında önereceğiniz yenilikler nelerdir ?

   1. program arka planda çalışabilirdi. Ama kapandığında temasta kapanıyor. bir şekilde telefondan bağımsız çalışmasını sağlayabilirlerdi. Bir web browser'dan açmak ile programı kurarak açmak arasında fark olabilirdi. Web uygulaması varken extra bir program kuruyorsunuz bilgisayarınıza. Bende bunun çöp olduğunu düşünenlerdenim. her çöp diyeninde yapta yapıştırmak gibi bir niyeti yok bilesiniz.

  2. tamamen katılıyorum. Telefondan bağımsız çalışmasını umdum bir şekilde ama web uygulaması ile aynıç hatta extra bir program yüklemiş oluyorsun. Üztelik rpgram arka planda da çalışmıyor. İlle açık olması gerek. 5 dakikalık incelemeden sonra hemen kaldıdırm.

 4. Gökhan Gökhan

  Windows 7 ' de denendi çalışıyor. Ancak hiç yüklemenize gerek yok bildiğiniz whatsapp web arayüzünü program haline getirip siteyi içerden çağırmışlar. Whatsapp web den hiç bir artısı bulunmayan, daha stabil çalışmayan, bir mantığı var.

  Madem web arayünün aynısı o halde web.whatsapp.com yazmak varken ne için 61,4 MB lık bir dosya indirmeliyim ki?

 5. masaüsüt uygulama iniriliirken Timed Out sorunu yaşanıyor

 6. çok saçma bi uygulama. telefondan WhatsAppı kapattığımda masaüstü de kapanıyor.

  bence mobilden tamamen bağımsız olması gerekirdi.

 7. Wolkanca (@wolkanca) Wolkanca (@wolkanca)

  çok dandik olmuş. gereksiz.

 8. kesinlikle anlamsız bir uygulama. web'den hiç bir farkı yok.

 9. WhatsApp Windows için indirdim. MP4 formatındaki 2-3 mb boyutundaki videoları paylaşmak isteyince, "Bu öğe desteklenmiyor", şeklinde hata mesajı çıkıyor. Ama aynı videoları, MacBook'ta Mac için WhatsApp programı ile kolayca paylaşabiliyorum. Bu konuda bir fikriniz var mı? Windows için WhatsApp kullanarak bilgisayarınızdan telefonunuzdaki kişilere video göndermeyi hiç denediniz mi?

 10. Zehra Zehra

  Telefon kapaninca pc redende kapaniyor arama ve kac daakika konusulmus hic bir sey gorunmuyor arama ozelligini ve daakikalarida gorunmesi lazim tipki tlfdaki gibi