WhatsApp Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınladı

WhatsApp Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınladı

Geçtiğimiz hafta Windows ve Mac için masaüstü uygulamasını yayınlayacağına dair söylentiler ortaya çıkan WhatsApp bugün bu iddiaların doğru olduğunu kanıtladı. Şirket Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlar için masaüstü uygulamasını resmi olarak kullanıcılara sundu.

Windows 8 ve üstü  ile MacOS 10.9 ve üstü işletim sistelerini destekleyen WhatsApp'ın yeni masaüstü uygulamasının tasarım olarak web versiyonu ile neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamayı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra web versiyonun da olduğu gibi ekrandaki QR kodu kameranız ile okutup WhatsApp'ı bilgisayarınızda kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp'ı bilgisayarınıza nasıl indirirsiniz?

WhatsApp'ın resmi sitesindeki ''İndirme'' sayfasına gittiğinizde ''Download for Mac OS X/Windows'' butonuna tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. WhatsApp'ın masaüstü versiyonunu bilgisayarınıza kurduktan sonra ilk açtığınızda sizden ekrandaki QR kodu taratmanızı isteyecek. Akıllı telefonunuzdan WhatsApp'ı açıp ''Ayarlar -> WhatsApp Web" adımlarını takip ederek ekrandaki QR kodu taratabiliyorsunuz. Tüm bu işlemlerin sonunda WhatsApp'ı masaüstü versiyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.