Facebook Türkiye Pazarlama Direktörü, Aslıhan Ulutaş oldu
Kariyer

Facebook Türkiye Pazarlama Direktörü, Aslıhan Ulutaş oldu

Son olarak Aslanoba Grubu'nda pazarlama yöneticisi olarak çalışan Aslıhan Ulutaş, Facebook'un Londra merkezinde Türkiye'den sorumlu Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Facebook'un Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atanan Aslıhan Ulutaş'ın önümüzdeki dönemde, Türkiye'yi de kapsayan geniş bir bölgeden sorumlu olması bekleniyor. Aslanoba Grubu'ndan önce 2008-2014 yılları arasında Google'da farklı görevlerde çalışan Ulutaş, daha öncesinde ise Avon ve Eczacıbaşı'nda çalışmıştı.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde tamamlamış olan Aslıhan Ulutaş, Boğaziçi Üniversitesi'nde ve Dublin Üniversitesi'nde master programlarını tamamladı. Aslıhan'ı tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Yorumlar (6)
 1. Dertli Kerem (@dertlikerem) Dertli Kerem (@dertlikerem)

  Nasıl olacak şimdi Facebook da mı batacak? Bi de kendisi Tazedirekt'in pazarlamasından da sorumluydu Avon ve Eczacıbaşın'dan sonra onu neden yazmadınız?

  1. "Aslanoba Grubu" olarak en başta belirttim son görevini. Tazedirekt, Aslanoba Grubu'nun markalarından sadece biriydi.

   1. iyide bu kisi zaten esas olarak tazedirekten sorumluydu.%70 tazedirektle ilgili calisiyordu zaten.

   2. Sanırım kişisel bir meseleniz var Berna Hanım. Haberimizde herhangi bir eksiklik olduğunu düşünüyorsanız daha açık belirtin lütfen. Yazıda ve Aslıhan Hanım'ın LinkedIn profilinde de belirtildiği gibi, kendisi Aslanoba Grubu'nda yönetici olarak çalışıyordu. Zaten haberimizin konusu da kendisinin yeni işi.

 2. Aslanoba, Tazedirekt'te en büyük hatalarından birisinin yanlış yöneticilerin seçimi olduğunu söylemişti. Bu kişinin hiçbir pozisyonunda iki yıldan fazla çalışmamış olduğu görülüyor, 10 yıl civarında çalışma hayatı olan birisinde uluslararası markaların bu şekilde karar vermeleri ilginç olmuş ki bu tür markalar istikrarlı kişilikleri daha çok istihdam etmeye çalışırlar. Herhangi bir ürünün pazarlama çalışmasının da uzun vadeli bir süreç olduğu ve her halükarda iki yıldan uzun süreli olması gerektiği de herkesin malumudur.

 3. Aslanoba Grubu‘ndan Facebook'a sert bir geçiş olmuş. Bu kariyer basamaklığından sonra Aslanoba Grubu‘nda çalışmak çok daha ayrıcalıklı bir hal almış olsa gerek. Hemen bir iş başvurusu yapıyorum :)