Founders Test: Girişimci olmaya ne kadar hazırsınız?

Founders Test: Girişimci olmaya ne kadar hazırsınız?

Girişimciliğin özünü elbette icraatlar/eylemler oluşturuyor ancak doğru bir teorik temel oluşturmak da oldukça mühim. Bu temeli ne kadar iyi attığınızı görmenin kolay yolunu da Founders Test (iOS, Android) uygulaması sunuyor.

Hemen belirtmeliyim ki Founders Test bilimsel araştırmanın ürünü değil. Founders Test'i geliştiren HiddenFounders.com'un kurucuları da en baştan böyle bir iddia ile konuya yaklaşmıyor. Fakat girişimcilik konusunda oldukça güçlü bir referans olan Y Combinator'ın kurucusu Paul Graham'ın görüşlerini merkeze alıyor.

Graham'ın dört farklı makalesinden elde edilen sonuçları çoktan seçmeli olarak sunan Founders Test, girişimciliğe temel bakış açınızın (kabaca) Paul Graham ile ne kadar örtüştüğünü gösteriyor. Dolayısıyla ne kadar başarılı olabileceğinizi gösteren bir başarı puanı veriyor.

girisimcilik

Founders Test uygulamasında 'Bir girişimin başarılı olma oranı nedir?' , 'Kurucu ortak seçerken neye dikkat edersiniz?' , 'Seyahat sektörüne yıkıcı bir giriş yapmak için hangi yolu izlersiniz?' gibi 10 farklı soru var. Uygulamanın en başında Paul Graham'ın makalelerine erişebildiğiniz gibi, uygulamanın sonunda da en iyi yanıtları e-posta adresinize isteyebiliyorsunuz.

Tekrar altını çizmek gerekirse bu test bir kişinin başarılı bir girişimci olma ihtimalini mutlak olarak söylemiyor. Bununla birlikte güçlü bir tahminde bulunuyor ve teorik anlamda eksiklerinizi görmenizi sağlıyor.

Uygulamayı App Store ve Google Play'den indirebilir, sonuçlarınızı yorumlarda paylaşabilirsiniz. Benim skorum 79 ve Android uygulamasında şıkların tam okunamamasından şikayetçiyim. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.