Microsoft Windows 10 güncelleme ekranını göstermeyi durduracak
Arama
Teknoloji

Microsoft Windows 10 güncelleme ekranını göstermeyi durduracak

Windows-10Microsoft şikayetlere nihayet kulak verdi ve 29 Temmuz‘dan sonra kullanıcılara hiçbir zaman Windows 10 güncelleme ekranını göstermeyeceğini açıkladı.

Windows 10‘un yayınlanmasıyla birlikte Microsoft Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları güncelleme ekranı görmeye başlamıştı. Microsoft’un otomatik olarak ekrana çıkardığı bu ”pop-up” ile kullanıcılar işletim sistemlerini Windows 10’a yükseltebiliyorlardı. Microsoft’un kullanıcıları Windows 10’a geçmeleri için teşvik ettiği ve kolay indirme imkanı sunduğu ekran bir süre sonra birçok kullanıcı tarafından şikayet edilmeye başladı. Bunun nedeni güncelleme ekranının olur olmaz zamanlarda çıkması ve kullanıcıları rahatsız etmesiydi. Son olarak Windows 10 güncelleme ekranı bir televizyon yayınını da ”trollemişti.”

Şirket yaptığı açıklamada 29 Temmuz‘dan sonra kullanıcılara hiçbir zaman Windows 10 güncelleme ekranını göstermeyeceğini bildirdi. Yükseltmek isteyen kullanıcılar işletim sistemlerini güncellemeye devam edebilecek.

Son yapılan araştırmaya göre Windows 10’un pazar payı yüzde 14’e ulaşmış durumda.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. seo şefi dedi ki:

  Geçtiğimize pişman olduğumuz tek işletim sistemi.

 2. Peter dedi ki:

  Muhtemelen Microsoft 29 Temmuz’a kadar cebren ve hile ile hatırı sayılır bir geçiş sağlamayı umuyor… Geçen gün neredeyse kendi kendine update başlatacaktı Windows 7’im, bilgim dışında update zamanı planlanmış!

 3. Caner Yurtbay dedi ki:

  ya otomatik girişi kapatın 7 8 olanlara 10 geçmek zorunda kalsınlar

 4. seams dedi ki:

  Mantıklı bir sonuç çıkarmışlar ama windows 10 daha fazla geliştirilmeli.

Bir Yorum Yazın