Webrazzi Ventures başvuruları açıldı!
Yatırım

Webrazzi Ventures başvuruları açıldı!

Aralık ayında sizinle paylaştığımız ve bizi çok heyecanlandıran oluşumumuz Webrazzi Ventures ile ilgili artık bir adım daha atıyoruz.

Duyuruyu yaptığımız dakikadan itibaren henüz bir başvuru kanalı açmamış olmamamıza rağmen ilgi gösteren yüzlerce hatta bine yakın girişimci oldu. Hepsine çok teşekkürler. Şimdi artık biraz daha ileri gidiyoruz. Bu adımımız hala yapacağımız daha büyük işlerin çok küçük bir başlangıcı.

Bugünden itibaren sizlere Webrazzi ailesinin bir parçası olma imkanı veriyor ve başvurularınızı almaya başlıyoruz. Detaylar ventures.webrazzi.com adresinde yer alıyor.

Webrazzi'nin direkt ortağınız olacağı bu model ile size sahip olduğumuz tüm network'ü açıp, dünya çapında yakalacağınız başarıda biraz payımız olsun istiyoruz. Eğer başarınıza katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize.

Webrazzi Ventures sitesinde bilgiler yer alıyor olsa da, şu noktaya da özellikle vurgu yapmak istiyorum.

Kişisel olarak dünyayı pazar olarak benimsemiş girişimlerin başvurmasını arzu ediyorum ama bu sizin kulağınıza bir kısıtlama olarak gelmesin. Her girişim bizim için değerlidir ve potansiyeli olan her işle de ilgileniriz.

Eğer Webrazzi ailesinin bir parçası olmak ve girişiminizi başarıya taşırken bizim desteğimizi önemiyorsanız, ventures.webrazzi.com adresi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar (22)
 1. Yuzde kac hisse aliniyor? Bundan bahsedilmems

  1. Şu kadar girişime şu kadar yatırırız gibi bir modelimiz olmadığı için girişimin hangi seviyede olduğuna, yatırım boyutuna göre değişir hisse oranı.

   1. umarım webrazzi kendine yakın hissettiği girişimleri daha ön planda tutarak gerçekten kaliteli girişimleri gözardı ederek kaybolmaya yüz tutan tarafsızlığını bu şekilde daha da azaltmaz. Umarım webrazzi bu fonla yatırım yapacağı girişimlere pozitif ayrımcılık yapıp aynı kulvardaki diğer girişimleri görmezden gelmez. Umarım webrazzinin yapacağı bu hamle gerçekten yatırıma ihtiyacı olan kaliteli girişimler için tohum yatırım sağlar..

 2. Metin Yalçın Metin Yalçın

  Webrazzi'den uzun süredir beklenen hareket. Bence piyasada yatırımcıyım diye gezenlerden çok daha ciddi şekilde katkısı olacaktır. Yatırım miktarından çok sahip olunan networkün etkisi olacaktır. Başarılar

 3. Türkiye ve Webrazzi için güzel bir haber. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim & Başarılar..

 4. Uzun zamandır beklenen hamle, tebrikler. Piyasadaki melek geçinen yatırımcıların peşinde sürüklenen genç girişimcilere şahane birer can simidi olacağına inanıyorum. Son başvuru tarihi nedir?

 5. Ismail Demirhan Ismail Demirhan

  Merhaba Arda Bey,

  Sadece uluslararası değer taşıyan girişimler mi başvurabilir yoksa Türkiye pazarını hedefleyen ve yurtdışına açılma imkanı olmayan girişimlerde başvuru yapabilirler mi?

 6. heyecan dolu bir haber! umarım kabul edilirim :)

 7. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Kalıcı bir başarı sağlamak istiyorsanız etohum gibi oluşumların tepki çeken konularının çözümünü sağlayın. Şeffaf olun, biz şunları yapıyoruz ve bunları istiyoruz deyin. Gidipte küçük bir yatırım karşılığında sanki şirketin/girişimin çoğunluğu kendi elindeymiş gibi "bana sormadan şunları şunları yapamazsın" gibi trajikomik maddeli sözleşmeleriniz olmasın. Hadi hayırlısı...

 8. Murat A Murat A

  Bence en kısa zamanda bir karar verip ya haber işini başka birisine devredin, ya da bu işlere girmeyin. Sineğin yağının yağı çıkmaz, bazı işlerden de para kazanmayıverin. Girişimlere network desteği verebilirsiniz ama üstüne bir de yatırımcı olmaya soyunmak olayı farklı bir statüye sokuyor.

 9. Güven Güven

  Sertan komik adamsın, mesele fikir değil, mesele onu yapabilmek:))

 10. Webrazzi'nin network değeri her girişime fazlasıyla destek olacaktır, bir de yatırım yapılmasıyla güzel işler çıkmış olacak. Tebrikler Arda...

 11. Bu apayrı tek başına bir tartışma konusu: "Zira benim gözümde programlama bilgisi olmayan bir insana internet girişimcisi denemeyeceği gibi karlı hale gelmiş bir şirketten hisse satın almak da melek yatırımcılık değildir."

 12. Merhaba,

  Sunacağımız fikrin daha önce yapılmış olması bir engel olarak görülebilir mi acaba?

  Teşekkürler.

  1. Merhabalar.

   Girişimin/fikrinizin yer aldığı pazar büyüklüğü ve pazarın kendine has şartları tabii ki önemli ama 'fikrin daha önce yapılmış olması' gibi bir engelimiz/takıntımız bulunmuyor.

 13. Kesinlikle katılıyorum...

 14. Fathkrt Fathkrt

  Ben programlama bilgisi olmayan birisi olarak bu yorumuna katılmıyorum..Senin tek başına programlama biliyor olman hiç bir anlam ifade etmiyor..Önemli olan ekiptir ve her ekip üyesinin bir görevi ve yetkin olduğu alan vardır..Webrazzi ventures fikre yatırım yapabileceğini söylüyor..Bence bu desteklenmesi gereken bir şey.. Ben ıspartadayım ve ıspartada ıos ve android uygulama yazabilecek birisi bulamıyorum...Fikrim var ve hayata geçirmek için çabalıyorum..Web developer buldum yavaş yavaş ilerliyoruz şuan..

  Fikri olan ama teknik bilgisi ve desteği olmayan arkadaşlar için mantık güzel , bunun için webrazzi doğru bir adres mi zaman gösterecek o ayrı...

 15. Hasan Dursun Hasan Dursun

  Amerikalıların bi lafı var bildin mi?

  "Your 1 million dollar idea is worth 1 dollar"

  Yani fikir hiçbirşeydir, hayata geçmiş ve gelecek vaadeden bir iş modeline veya alanında çok sağlam ve güvenilir bir kişiye/ekibe yatırım yapılır her zaman.

 16. Muhammetsafak Muhammetsafak

  Fikirle hayalin arasını iyi ayırmak gerekir. :D Sadece fikrim var, paramda ekibimde yok diyorsanız hayaldir o! :P

 17. Sencer Sencer

  Sanırım hayatınızdaki tek başarınız program yazmak.

 18. Mükemmel özet :-)

 19. Ya arkadaşlar siz daha ergensiniz heralde. Şimdi ali sabancı uçağın motorunu mu İmal edip, işletmeciliğini yapıyor. Şimdi bir soru: Ali Sabancı burada bir uçak mühendisi/teknikeri mi? Yoksa girişimci mi?

  Jokey olmak için önce at olmak mı gerekir diyen kim? Girişimcilik Ayrı görev adamlığı ayrıdır. Önce bir fikir oluşmadıktan sonra kodu nasıl yazacaksın. Siz kod yazmayı çok önemli bir şey mi zannediyorsunuz. Sizi tutan mı var neden global bir proje çıkartamıyorsunuz madem kod yazamayandan Girişimci olmaz.

  Dünyaca ünlü bir beyin cerrahından mesleğindeki başarısını hastane işletmeciliğindende bekleyemezsiniz doğrumudur? Buda size kapak olsun ?

  Ne yani şimdi Nasa yı bir astronotmu(kodcu=astronot) kurdu? Ne yani şimdi lüks bir restauranta yapılan yatırım bir ahçıya güvenip mi yapılacak?

  Boğaziçi bilgisayar mühendisliğinden birincilikle mezun olan iki kişinin röportajı var. Soruyorlar üç tane Kendinize ait projede başarısız olmanızı neye bağlıyorsunuz. Üstelik bilgisayar mühendisisınız Ve dereceniz var. Şunu söylüyorlar biz sadece bize verilen projeyi yazabiliyoruz bizim işimiz kod yazmakmış. Girişimcilik ise apayrı bir şeymiş biz bunu anladık. Bu arkadaşlardan birisi bankada sistem güvenligi, Diğeri de bilişim firmasında yine aynı görevde. Açın araştırın okuyun.