Kuryem ile cepten veya webden size en yakın kuryeyi çağırın

Kuryem ile cepten veya webden size en yakın kuryeyi çağırın

Kurye çağırma girişimleri beklediğimizden de hızlı bir şekilde artıyor. Bulunduğunuz noktaya veya istediğiniz adrese motorlu kurye çağırmanızı sağlayan Kuryem.com, bu dikeye iddialı bir giriş yapıyor.

Volkan Eyüboğlu ve Erkin Deveci tarafından kurulan Kuryem, kurye ve kargo sektöründen deneyimli isimleri de bünyesine alan bir girişim. Toplamda 14 kişilik bir ekibin 9 aylık emeğiyle hayata geçirilen Kuryem, hem webden hem de Android ve iOS uygulamaları üzerinden kurye çağırabilmenizi sağlıyor.

Aldığımız bilgiye göre 300 bin TL tohum yatırım yola çıkan Kuryem, yaklaşık 1 aydır aktif olarak hizmet vermeye başlamış. Her gün 40-50 adet sipariş alınıp teslim ediliyor ve teslimat ücretleri mesafe, gönderi hacmi ve gönderim hızına göre anlık olarak belirleniyor. Ödemeyi de kredi kartınızla veya daha önce hesabınıza yüklediğiniz mevcut bakiyenizden hızlı şekilde yapabiliyorsunuz.

kuryem-cagirma

Tıpkı Bitaksi veya Uber gibi size en yakın taşıyıcıyı yönlendirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlayan Kuryem.com, kuryelere de daha verimli bir çalışma imkanı sunuyor. Yani hem mali hem de çevresel açıdan sürdürülebilir bir sistemin varlığından söz etmek mümkün.

Haziran ayında 500 kurye sahada olacak

Volkan Eyüpoğlu'nun paylaştığı rakamlara göre şu anda Kuryem için çalışan 100 kurye bulunuyor ve bu sayının Haziran ayına kadar 500’e yükseltilmesi planlanıyor. 2016’nın son çeyreğinde 5 yeni şehre (Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Adana) açılmayı planladıklarını söyleyen Eyüboğlu, KOBİ ve kurumsal firmalara da abonelik seçeneği ile daha uygun fiyatlarla hizmet verdiklerini de ekliyor.

Diğer yandan kullanıcılar her teslimat sonrasında taşıyıcıları puanlayarak belli bir kalitenin korunmasına da yardımcı oluyor.

E-ticaret siteleriyle 3 saatte teslimat entegrasyonu

Kuryem.com kurucularından Volkan Eyüboğlu; "Normal kurye hizmeti ile 45–210 dakika arasında teslimat sağlarken, ekspres desteğiyle bu süre 45-90 dakika aralığına iniyor. Bu hizmeti günün her saatinde sağlıyor ve hafta sonları hizmet veriyoruz" diyor ve "Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleriyle özel bir entegrasyon hazırlığındayız. Kullanıcılara e-ticaret alışverişlerini 3 saat içinde teslim etme hedefimizi çok yakında hayata geçireceğiz." diye ekliyor.

Türkiye'de e-ticaretin fiyat odaklı olduğu herkesin malumu ve bu durumun hızlı teslimat gibi ayırt edici hizmetlerle değişebileceğini sürekli dile getiriyoruz. Kuryem.com gibi uygulamaların e-ticarete ne kadar etkili olacağını bilemesek de kendi içinde önemli bir boluğu doldurduğu aşikâr. Hangi girişimin daha başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.