General Mobile, AndroidOne serisinin yeni üyesi 5 Plus ile fiyat yükseltti

General Mobile, AndroidOne serisinin yeni üyesi 5 Plus ile fiyat yükseltti

Google AndroidOne serisinin yeni bir üyesini daha Türkiye'de satışa sunuldu. General Mobile'ın geliştirdiği GM 5 Plus modeli dün itibarıyla 999 TL fiyatla pazardaki yerini aldı.

Google Türkiye resmi blogundan yapılan açıklamaya göre General Mobile 5 Plus, Android 6.0 Marshmallow tabanlı ve Android N sürümüne güncellenebilecek. AndroidOne ailesinin yeni üyesi, sekiz çekirdekli işlemci, 5,5 inç tam HD ekran, 13 MP otomatik odaklamalı ön ve arka kamera gibi orta-üst seviye teknik özelliklere sahip.

General Mobile 5 Plus, 4,5 G uyumlu ve 300 Mps dosya indirme hızını, 100 Mbps hızını dosya yükleme hızını destekliyor. General Mobile 5 Plus teknik özellikleri ise şöyle sıralanıyor;

 • Android Marshmallow 6.0.1
 •  5.5-inç (diyagonal) Kapasitif Dokunmatik IPS LTPS FullHD  Ekran
 • 64 bit mimariye sahip 8 çekirdekli A53 çip (2 x 1.5 GHz ve 2 tane 1.2 GHz)
 • Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617
 • 13 MP Flaş ve Otofokuslu ön ve arka kamera
 • Saniyede 30 kare 1080p HD video kaydı
 • 4.5G Cat7, 300 Mbps indirme, 100 Mbps yükleme
 • 3GB RAM + 32GB dahili hafıza ve 128GB’a kadar hafıza kartı desteği
 • Type-C bağlantı, GM Turbo Şarj
 • LTE, Çift-bant, Wi-Fi Direct DLNA, Bluetooth 4.1 A2DP
 • Metal Kasa ve 4 farklı renk seçeneği

Google, bildiğiniz geçtiğimiz yıl General Mobile'ın 4G’yi Türkiye pazarında satışa sunmuştu. Google Türkiye GM 4G'nin yakaladığı başarıdan mutlu olduğunu dile getiriyor ve General Mobile 5 Plus ile Türkiye’deki kullanıcıları şimdiye kadarki en iyi AndroidOne cihaz buluşturduklarını söylüyor.

AndroidOne'da fiyat artışı

AndroidOne, Google'ın gelişmekte olan ülkelerde akıllı telefon kullanımını yaygınlaştırmak için başlattığı bir program. Bu kapsamda uygun fiyatlı ve zengin özelliklere sahip Androidli cihazlar satışa sunuluyor. Ancak Türkiye'nin bu kapsama dahil edilip edilmeyeceği ve cihaz fiyatları ayrı bir tartışma konusu.

Zira geçen yıl satışa sunulan General Mobile 4G, 699 TL gibi daha erişilebilir bir fiyat etiketine sahipti. Bu yılki model, General Mobile 5 Plus ise pek de AndroidOne standartlarında bir fiyat etiketine sahip değil. Örneğin Hindistan'da AndroidOne için ikinci serinin fiyat aralığını 30-50 dolar aralığına düşerken, Türkiye'de işlerin biraz tersine gittiğini de söylemek mümkün. Tabi bu durum fiyat/performans anlamında tatmin edici olmayacağı anlamına gelmiyor. Bu modelin başarılı olup olmayacağını da pazardaki talepler belirleyecektir.

General Mobile 5 Plus hakkında detaylı bilgiyi generalmobile.com.tr'de bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.