İçerik üreticilerine 650 bin TL ödeyen İçerikbulutu, Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı

İçerik üreticilerine 650 bin TL ödeyen İçerikbulutu, Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı

Ahmet Durmusoglu - icerik bulutu

Dijital içerik platformu İçerik Bulutu, ajanslar ve serbest çalışanların tek başına içerik hizmetleri sunabileceği İçerik Bulutu Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı.

Bildiğiniz gibi İçerik Bulutu, içerik ihtiyacı olan ajans ve markalarla içerik üreticilerini buluşturmak için 1,5 yıl önce kurulmuş ve geçen yaz karlılığı yakalamıştı. Şimdiye dek toplam 400’ü aşkın müşteriye hizmet veren girişim, kısa süre önce T-Soft ile bir entegrasyon işbirliği yaparak 2000 e-ticaret sitesinin hızlıca ürün açıklaması girebileceği bir anlaşmaya imza atmıştı.

Yeni tanıtılan İçerik Bulutu Müşteri Merkezi (MM) ise ajanslara çoklu müşteri yönetimi ve ek avantajlar sağlıyor. Üstelik markalar için ürettirdiği içeriklerden para kazanma şansı da sunuyor. Bu servis sayesinde bir ekip kurmadan, ek bir maliyet yapmadan, birden fazla müşteri hesabı tek bir alan üzerinden yönetilebiliyor.

icerik-bulutu-musteri-merkezi

Bu şekilde kendi içerik sistemini kuran ajanslar, sayfalarını istenilen şekilde özelleştirip müşterilerini davet edebiliyor. Ajanslar eğer isterse, müşterileri için içerde hesap oluşturarak tüm içerik süreçlerini kendi yönetebiliyor ve yapılan içerik harcamalarını raporlayabiliyor.

Müşterilerinin içerik ihtiyacını karşılayan ajanslar, içerik ücretinin belli bir yüzdesini olarak gelir elde ediyor. Bu oranın ne kadar olduğunu ise davetiye ile kayıt olan ajanslar öğrenebiliyor.

Serbest danışmanlara da açık

İçerik Bulutu'nun kurucusu Ahmet Durmuşoğlu "SEO-SEM ajansı, web ajansı, performans ajansı, medya ajansı, hatta içerik ajansları MM hizmetinden faydalanabiliyor. Yani markaları için içerik ihtiyacı olan tüm ajanslar ve hatta fatura kesebilen tüm serbest danışmanlar MM davetiyesi talep edebilir." diyerek bu dikeydeki geniş bir kitleye hizmet verebileceklerine işaret ediyor.

Yazarlara ödenen tutar 650 bin TL'yi geçmiş

Aldığımız bilgiye göre İcerikbulutu.com'da 45 ayrı kategoride 2 binden fazla uzman yazar ve 30'dan fazla editöre ulaşmak mümkün. Birinci ayında 280 adet içerik üreten İcerikBulutu.com yazarları, geçtiğimiz Mart ayında 14 binden fazla içerik üretmiş. Yazarlara ödenen para ise 650 bin TL'yi geçmiş.

Profesyonel içerik üretiminin giderek arttığı ve önem arzettiği bir dönemde İçerik Bulutu'nun kilit bir noktada durduğunu söyleyebiliriz. Ahmet Durmuşoğlu, "Şu anda 14 ajansla çalışıyoruz ve 2016 sonuna kadar hedefimiz 100 ajansı MM’i sahibi yapmak" diyor ama bu rakamların pazar dinamiklerine bağlı olarak daha da artabileceğini düşünmemek işten bile değil.

İçerik Bulutu MM hakkında detaylı bilgiyi icerikbulutu.com/ajanslar sayfasında bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.