icerikbulutu.com: Kaliteli içerik üretenleri ve arayanları buluşturan platform

icerikbulutu.com: Kaliteli içerik üretenleri ve arayanları buluşturan platform

'İçerik Kraldır' sözünü binlerce kez duysak ve tekrar etsek de Türkiye'de içeriğe fazla önem verilmediğini pekala biliyoruz. Eylül ayı içinde açılan icerikbulutu.com ise bu konudaki serzenişlerimize ses veren bir girişim olarak kaliteli içerik üreticilerini ve yayıncıları bir araya getiriyor.

İçerik Bulutu, Erospirlanta.com’un kurucuları Emre Güzeldal ve Ahmet Durmuşoğlu tarafından 1 yıllık bir çalışma neticesinde geliştirilen bir içerik üretim fabrikası. Deneyimli yazarların, dijital ve fiziksel mecralardaki kaliteli içerik taleplerine profesyonel bir şekilde yanıt veriyor.

250'nin üzerinde yazar günlük 1000 sayfa içerik üretebiliyor

Hali hazırda 250’nin üzerinde uzman yazarın üye olduğu platform şimdilik günlük 1000 sayfa içerik üretme kapasitesine sahip. Hedef ise 1 yıl içinde günlük 10 bin sayfa içerik üretmek.

Sıradan bir içerik pazar yerinden çok daha fazlası

Hem yazar başvurularında hem de içerik seçiminde aşamalı bir değerlendirme yapan İçerik Bulutu, tüm kurumlar için ölçeklenebilir, hızlı ve faydalı içerikler sunmayı hedefliyor. Yazılarda kelime analizlerinin yapılması, Wordpress eklentisiyle otomatik içerik talep edilebilmesi,  içerik özgünlüğü konusunda en iyi yazılımlardan Copyscape'in kullanılması İçerik Bulutu'nun basit bir içerik platformu olmadığını kanıtlıyor.

Yazıların fiyat teklifleri yayıncı tarafından belirleniyor ancak yazarlar eğitim ve tecrübe gibi özelliklerine göre farklı kategorilendiriliyor ve oluşturulan yazar puanına göre aynı yazı için farklı teklifler görülebiliyor.

Talep edilen yazıları üzerine alan yazarların belirli bir süre içerisinde yazıları göndermeleri gerekiyor. Aksi takdirde görev o yazarın üzerinden düşüyor. Başarılı yazılar ise yazarın hesabına nakit olarak aktarılıyor.

icerikbulutu.com icerik yazi

Komisyon yok, ayda iki kere para çekmek mümkün

Yazarlar ayda 2 kere bakiyelerinde toplanan ücretleri talep edebiliyor ve ödemeler yapılıyor. Yazı ücretlerinden herhangi bir komisyon alınmıyor. İçerik Bulutu kendi kazancını yayıncılar üzerinden sağlıyor.

Bugüne kadar 100’e yakın içerik yazarına ödeme yapılmış ve platforma kayıt olan yayıncı sayısı 20'nin üzerinde. Önemli potansiyel müşterilerin platforma kazandırılması için de görüşmeler sürüyor.

icerik bulutu yayinci yazar

Lisanslı görsel satışı da var

Aldığımız bilgilere göre girişimcilerimiz 'içerik' denildiğinde akla gelen tüm alanlarda hizmet sunmayı istiyor ki şu anda Big Stock entegrasyonuyla 20 milyon lisanslı görsel İçerik Bulutu üzerinde satın alınabiliyor.

Scripted.com ve Skyword.com gibi milyon dolarlar seviyesinde yatırımlar alan benzer girişimlerin bulunduğu bu pazarda İçerik Bulutu'nun planları arasında olduğunu da öğrendik ve bu alandaki gelişmelerin beni heyecanlandırdığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kayıtlı yazarlar arasında bilinen gazetelerin haber müdürlerinin yer aldığı İçerik Bulutu'nun konum bağımsız çalışmak isteyen ve yazılarına hakettiği karşılığı almak isteyen yazarlar için de faydalı olacağını tahmin ediyorum. Yorum sırası artık sizde. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.