İçerik üreticilerine 650 bin TL ödeyen İçerikbulutu, Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı
Girişim

İçerik üreticilerine 650 bin TL ödeyen İçerikbulutu, Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı

Ahmet Durmusoglu - icerik bulutu

Dijital içerik platformu İçerik Bulutu, ajanslar ve serbest çalışanların tek başına içerik hizmetleri sunabileceği İçerik Bulutu Müşteri Merkezi yeniliğini tanıttı.

Bildiğiniz gibi İçerik Bulutu, içerik ihtiyacı olan ajans ve markalarla içerik üreticilerini buluşturmak için 1,5 yıl önce kurulmuş ve geçen yaz karlılığı yakalamıştı. Şimdiye dek toplam 400’ü aşkın müşteriye hizmet veren girişim, kısa süre önce T-Soft ile bir entegrasyon işbirliği yaparak 2000 e-ticaret sitesinin hızlıca ürün açıklaması girebileceği bir anlaşmaya imza atmıştı.

Yeni tanıtılan İçerik Bulutu Müşteri Merkezi (MM) ise ajanslara çoklu müşteri yönetimi ve ek avantajlar sağlıyor. Üstelik markalar için ürettirdiği içeriklerden para kazanma şansı da sunuyor. Bu servis sayesinde bir ekip kurmadan, ek bir maliyet yapmadan, birden fazla müşteri hesabı tek bir alan üzerinden yönetilebiliyor.

icerik-bulutu-musteri-merkezi

Bu şekilde kendi içerik sistemini kuran ajanslar, sayfalarını istenilen şekilde özelleştirip müşterilerini davet edebiliyor. Ajanslar eğer isterse, müşterileri için içerde hesap oluşturarak tüm içerik süreçlerini kendi yönetebiliyor ve yapılan içerik harcamalarını raporlayabiliyor.

Müşterilerinin içerik ihtiyacını karşılayan ajanslar, içerik ücretinin belli bir yüzdesini olarak gelir elde ediyor. Bu oranın ne kadar olduğunu ise davetiye ile kayıt olan ajanslar öğrenebiliyor.

Serbest danışmanlara da açık

İçerik Bulutu'nun kurucusu Ahmet Durmuşoğlu "SEO-SEM ajansı, web ajansı, performans ajansı, medya ajansı, hatta içerik ajansları MM hizmetinden faydalanabiliyor. Yani markaları için içerik ihtiyacı olan tüm ajanslar ve hatta fatura kesebilen tüm serbest danışmanlar MM davetiyesi talep edebilir." diyerek bu dikeydeki geniş bir kitleye hizmet verebileceklerine işaret ediyor.

Yazarlara ödenen tutar 650 bin TL'yi geçmiş

Aldığımız bilgiye göre İcerikbulutu.com'da 45 ayrı kategoride 2 binden fazla uzman yazar ve 30'dan fazla editöre ulaşmak mümkün. Birinci ayında 280 adet içerik üreten İcerikBulutu.com yazarları, geçtiğimiz Mart ayında 14 binden fazla içerik üretmiş. Yazarlara ödenen para ise 650 bin TL'yi geçmiş.

Profesyonel içerik üretiminin giderek arttığı ve önem arzettiği bir dönemde İçerik Bulutu'nun kilit bir noktada durduğunu söyleyebiliriz. Ahmet Durmuşoğlu, "Şu anda 14 ajansla çalışıyoruz ve 2016 sonuna kadar hedefimiz 100 ajansı MM’i sahibi yapmak" diyor ama bu rakamların pazar dinamiklerine bağlı olarak daha da artabileceğini düşünmemek işten bile değil.

İçerik Bulutu MM hakkında detaylı bilgiyi icerikbulutu.com/ajanslar sayfasında bulabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Turgay Turgay

  Şimdi birşey diyeceğim ama buraya uzunca yazmak istemiyorum. 400-500 kelimeli bir içerik yazmanın bedelini 79 TL + KDV olarak belirtmişler. Kusura bakmayın ama böyle fahiş fiyat dünyanın hiçbiryerinde yok. Bu tarz fiyatlandırma politikası ile varabilecekleri yer 3-5 kurumsal firma müşterisi. Düzgün bir içerik yazmak araştırmalarla birlikte maksimum 1-2 saat bir zaman alır. 1 kişinin günde içerik yazma kapasitesi 4-5 civarındadır. Şimdi kabaca bir mantık oturtalım ve hesap yapalım. Biliyorum Cem Yılmaz tarzı bir yorum oldu ama gerçek bu şekilde.

  Ben kimsenin (işi tam olarak bilmeyen ve parayı savurmayı seven kurumsal şirketler hariç) gelip siteden makale siparişi vereceğini sanmıyorum. Ek olarak işi bir diğer komik tarafı 1 adet makale için 1 hafta sonrasına tarih veriyor sistem.

  Dürüst olmak gerekirse, aç gözlülükleri başlarına çok büyük bela olacak. Yarın birgün elin oğlu 5 kişilik bir ekip oluşturup mantıksal rakamlar çerçevesinde fiyatlar vermeye başlayacak ve bu site ise onları izlemek ile yetinecek.

 2. Turgay ağzına sağlık aynı fikirdeyim..

 3. Mustafa Mustafa

  Firmadan 79 tl alıyor ama yazara sadece 15 tl veriyor. Editörler tam zamanlı şirket çalışanı değiller yazınıza 3-4 gün sonra keyifleri gelince bakıyorlar ve saçma sapan sebeplerle onaylamıyorlar. Paraya sıkışan üniv.talebeleri hariç hiç bir ciddi yazar da zaten bu sistemde çalışmaz.

 4. İzzet İzzet

  Websitem için makale yazdırmak için siteye üye olmamla çıkmam 30sn sürdü. 89tl+kdv olmuş fiyatlar.

  çok abartı olmuş. Turgay arkadaşın dediği gibi yakında rakip çıkar 40 tl gibi rakamlara aynı çalışmaları yaparlar.

 5. Karabasan Karabasan

  Yorumları okurken çok eğlendim.

  Kimi 40 liraya bu işi yapacak adam bulunur diyor, kimisi ciddi yazar bu sistemde çalışmaz diyor. 40 liraya bu işi nasıl yapacaksınız, yazara 500 kelime için 3 lira vererek mi? Adamlar on binlerce yazıdan bahsediyorlar, düzenli olarak bu işi yapmayan "üniversite talebeleriyle" veya "beş kişiyle" bu kadar işe nasıl yetişmeyi düşünüyorsunuz?

  Sonuç olarak, ilginç bir iş modeli bulmuşlar ve anlaşılan o ki, sistemleri tıkır tıkır işliyor.

 6. Kesinlikle bel bağlamamanız gereken bir platform. Kendilerinde yazar olarak çalıştım. İçerikbulutu için yazar sanki bir köledir. Onay editörlerinin pek çok yetkisi olmasına rağmen yazarların neredeyse hiçbir hakkı yoktur. Bir kere editörler burnundan kıl aldırmaz. Herhangi bir şeye tepki gösterdiğinizde, yazmış olduğunuz içerikler tek tek reddedilebilir. Hepsi değil ama psikopat editörleri mevcuttur.

  Bunun dışında birgün, ortada hiçbir sebep yokken 'hesabınız pasif edildi' yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Halbuki belirtmiş oldukları kriterlere uyum sağlamışsınızdır.

  Kısacası, 'ben her deneni yaparım, en saçma revizelere bile ses çıkarmam. Hatta saçma sapan tavırlara bile katlanabilirim.' diyorsanız buyrun, yazın. Ama benden söylemesi, içerikbulutu'na güvenip beyaz eşyaya bile yazılmayın