Smartiks, BIST Özel Pazar üzerinden 6 milyon TL yatırım aldı
Yatırım

Smartiks, BIST Özel Pazar üzerinden 6 milyon TL yatırım aldı

Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden  yedinci yatırım işlemi de gerçekleşti. Borsa'nın yatırımcı üyelerinden Verusaturk GSYO, yükselen girişimlerden Smartiks'e 5 milyon 994 bin TL tutarından yatırım yaptı. Şirket bunun karşılığında Smartiks'e yüzde 40 oranında ortak oldu.

2006 yılında kurulan Smartiks, B2B odaklı ve müşterilerine e-ticaretten sosyal pazarlamaya, müşteri ilişkilerinden portal yönetimine kadar farklı alanlarda çözümler sunuyor. 2012 yılında Deloitte tarafından hazırlanan Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA ve 2013 yılında Türkiye Fast 50 listelerine giren Smartiks, Türkiye'nin ve bölgenin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer aldı.

Yorumlar (2)
  1. Alessandro Alessandro

    ahh ahh çok da büyük olmayan bir paraya adam gül gibi şirketin yüzde 40 ını almış. aklıma gelen ilk şey bu ve bunun gibi yatırımlar aslında Aslanoba abiye yakışırdı... temiz ve garanti...

  2. Görünüşe göre karlı bir şirket değiller. Her sene büyüme rekoru kırmak ayrı, kasaya para koyabilmek ayrı. 6 milyon TL bu kadar senedir aktif olan, onlarca çalışanı olan bir firma için çok cuzi bir rakkam, toplam değerlemeleri 15 milyon TL oluyor.