ReklamStore, mobil reklam ağı Rekmob'u satın aldı

ReklamStore, mobil reklam ağı Rekmob'u satın aldı

Türkiye’de dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren ReklamStore.com, mobil reklamcılık alanında faaliyet gösteren Rekmob.com'u satın aldı.

ReklamStore kurucu ortağı Şencan Özen’den aldığımız bilgiye göre Rekmob’un marka ve mal varlıklarıyla beraber kurucu ortaklardan oluşan 3 kişilik ekibi ReklamStore’un oldu. Yani bir yetenek satın alması gerçekleştirildi ve tahmin edeceğiniz üzere satın alma konusunda bir rakam paylaşılmadı.

2013’te Fatih Işık, Fatih Tuna Çetinhan ve Mehmet Ağırtopçu tarafından kurulan Rekmob, bir mobil reklam ağı olarak karşımıza çıkmıştı. Girişimcilerimiz, TÜBİTAK ve TEB GirişimEvi’nden aldığı desteklerle veri hedeflemeye imkan sağlayan ‘kendin yap’ tipi bir platform geliştirmişti.

rekmob mobil reklam hedefleme

Rekmob, standart hedeflemeler dışında mobil cihazın bulunduğu ortam sıcaklığı, ortamın aydınlığı, batarya durumu, operatör ve bağlantı tipi, kullanıcının yurtdışına çıkıp çıkmadığı, araç sahipliği gibi ek bilgiler de sunuyor. ReklamStore kurucu ortağı Şencan Özen de hızlı bir büyüme gösteren mobil reklamcılık alanında böyle bir girişimi bünyelerine kattıkları için mutlu olduklarını söylüyor.

Bildiğiniz gibi ReklamStore’un farklı dijital reklamcılık çözümleri var ve bu satın almayla çapraz cihaz hedeflemesinde daha etkili sonuçlar alması mümkün.

Aylık 300 milyon reklam gösterimi yapıyor

Aldığımız rakamlara göre şu anda 5 milyon tekil cihaza ulaşan Rekmob, aylık ortalama 300 milyon adet reklam gösterimi yapıyor ki 1 yıl kadar önce bu rakamın 200 milyon adet olduğunu ve 2015 sonunda aylık 1 milyar gösterimle kâra geçmek istediklerini paylaşmıştık.

Rekmob’un kurucu ekibi satın alma sonrasında ReklamStore ofisinde çalışacak ve Rekmob markası varlığını sürdürmeye devam edecek. ReklamStore ofisini merak ediyorsanız Girişim Ofisleri kanalımızın ReklamStore bölümüne bakabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.