Sina Afra yazlık moda markası Silence of the Bees'e yatırım yaptı

Sina Afra yazlık moda markası Silence of the Bees'e yatırım yaptı

Butik yazlık moda markası Silence of the Bees, Sina Afra'dan yatırım aldı. 17 Mart'ta Borsa İstanbul'da gerçekleşen BirBileneSor'dan sonraki ikinci yatırım töreninde duyurulan yatırım da BIST Özel Pazar üzerinde gerçekleşti ve miktarı açıklanmadı.

2011 yılında Enis Şengül tarafından kurulan Silence of the Bees, yalnızca kadınları hedefleyen özel tasarım yazlık giyim markası ve bugün Alaçatı, Çeşme, Bodrum, İzmir Alsancak gibi ağırlıkla yazlık bölgelerde Türkiye'de hizmet veriyor. 15 ülkeye ihracat yapan markanın Karayipler'de de bir mağazası var. Yaklaşık iki ay önce İstanbul Galata'da yeni mağazasının açılışını yapan Silence of the Bees, bu yaz bir mağaza daha açıp ardından  hem kışlık hem erkek moda giyimi ekleyerek İstanbul'daki AVM'ler başta olmak üzere daha ana akım bir perakende markası haline gelmeyi planlıyor.

sina afra yatirim

Silence of the Bees'in yüzde 10 oranında ortağı olan Sina Afra'nın e-ticaret kanalına ağırlık verilmesi yönünde markayı cesaretlendireceğini tahmin etmek zor değil. Bees.com.tr üzerinden satış yapan markanın ürünleri, Lidyana, Morhipo gibi e-ticaret mağazalarında da sunuluyor. İnternet satışları toplam satışların yüzde 10'unu oluşturuyor ve markanın hedeflerinden biri bu ağırlığı da arttırmak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.