BulutPress: Kodsuz web sitesi oluşturma platformu

BulutPress: Kodsuz web sitesi oluşturma platformu

Kod yazmadan web sitesi oluşturma platformları uzun süredir hayatlarımızdalar ve ilk günden bu yana ilgi görmeye devam ediyorlar. Yurtdışında Wix, Squarespace ve Weebly gibi büyük oyuncuların yer aldığı pazara kısa bir süre önce Türkiye'den de tamamen Türkiye'yi hedefleyen bir girişim katıldı: BulutPress.

Amazon Web Services (AWS) altyapısını kullanan BulutPress, kod yazma ya da web sitesi oluşturma tecrübesine sahip çalışanları olmadan web sitesi sahibi olmak isteyen kurumlara,, müşterilerine içerik yönetim sistemi desteği sunmak isteyen bağımsız grafik tasarımcılara, diğer içerik yönetim sistemi yazılımlarının kurulum, bakım ve yönetimiyle uğraşmak istemeyen ajanlara hitap ediyor.

Kullanıcılarına SaaS olarak hizmet veren BulutPress'te 1 ay süreyle platformu ücretsiz olarak test edebiliyorsunuz. Platformda bir adet web sitesi oluşturmak ve sınırsız trafikle host etmek ise yıllık 250 TL.

bulutpress-ekran-goruntusu

2016 yılıyla yayın hayatına başlayan BulutPress'te kısa sürede 7 web sitesi yayınlanmış

BulutPress'in çalışma mantığıysa oldukça basit. BulutPress'e üye olduktan sonra kafanızdaki fikre göre markette yer alan 20 web sitesi şablonundan birini seçmeniz gerekiyor. Sonrasında her bir şablondaki menüleri, formları, eklemek istediğiniz harita ya da video içerikleri ve görselleri düzenleyebiliyorsunuz. Yukarıda da söylediğimiz gibi 30 gün için ücretsiz olarak kullanabildiğiniz BulutPress, bir web sitesi için yıllık 250 TL gibi bir fiyat etiketine sahip.

Kendi domain'inizi de kullanabildiğiniz platformun öne çıkan özelliklerinin başındaysa SEO konusunda iddialı olması ve kullanıcılarına oluşturdukları web sitelerine içerik girişi yapmaya imkanı vermesi (bir CMS yani içerik yönetim sistemine benzer olarak) geliyor. Platform ayrıca detaylı eğitim videoları, dokümantasyonu ve destek ekibiyle fark yaratmak istiyor.

Gökçen Korkmaz ve Murat Uysal tarafından 1 Ocak 2016'da hayata geçirilen BulutPress'te bugüne kadar 7 adet web sitesi yayınlanmış. Kurucu ortaklarından paylaştığına göre 1 Ocak'tan itibaren 700'e yakın üye tarafından oluşturulan taslak web sitesi sayısıysa 500'ün üzerinde.

Rekabetin yüksek olduğu pazarda bazı özellikleriyle öne çıkıp kendine yer kapmak isteyen BulutPress'i zorlu bir yolculuk bekliyor. BulutPress'i tamamen kendi özsermayesiyle kuran kurucu ortaklar, 10 yılı aşkın sektör tecrübelerini bu girişim üzerinde kullanmak istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.