Gökhan Tunçdöken: 2025'te sürücüsüz otomobiller hayatımızın bir parçası olacak

Gökhan Tunçdöken: 2025'te sürücüsüz otomobiller hayatımızın bir parçası olacak

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi'ni Webrazzi farkıyla sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Teknolojiyi 360 derece ele alan etkinlikte yeni nesil otomobil teknolojileri de konuşulan konular arasındaydı.

'Arabanın Akıllısı İnternete Bağlısı' başlığını taşıyan oturumda; Turkcell Mobil Ürünler ve M2M Servisleri Müdürü Engin Çomakcı, Renault Mais Pazarlama Direktörü Talin Yıldız, Bosch Otomotiv Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Tunçdöken, Ericsson Satış Müdürü Gürhan Milli ve Doğuş Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Sermin Küçükyüce sahne aldılar.

İlk olarak söz alan Gökhan Tunçdöken, Bosch'un herkes tarafından bir beyaz eşya firması olarak bilinmesine rağmen şirketin aslında otomobil teknolojileri üretmek üzere kurulduğunu paylaştı. Tunçdöken ayrıca hayal ettikleri dünyada insanlarla arabaların, arabalarla cihazların kısacası herkes ve her şeyin birbirine bağlantılı olacağından bahsetti.

Tunçdöken'e göre otonom sürüş bir başka deyişle sürücüsüz otomobiller bu geleceğin önemli bir parçası olacak ve trafik kazalarına bağlı ölümler de fazlasıyla azalacak. Hatta Tunçdöken'e göre arabadaki navigasyon cihazına gideceğimiz adresi yazıp o noktaya aracın kendi kendine gitmesi senaryosu 2025'te gerçekleşmiş olacak.

Oturumun devamında Ericsson Satış Müdürü Gürhan Milli ise Ericsson olarak bu değişen dünyada altyapı sağlayıcısı olarak neler yaptklarından bahsetti ve gelecekte Ericsson gibi altyapı sağlayıcılara mutlaka ihtiyaç olacağını dile getirdi. Sermin Küçükyüce ise Doğuş Teknoloji olarak yönettikleri markaların bu değişimde etkin rol oynadığından bahsetti.

surucusuz-otomobiller-turkcell-teknoloji-zirvesi
Bosch Otomotiv Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Tunçdöken oturumun başında sunumunu yaparken
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.