Yandex ve Microsoft arama motoru ortaklığına MSN.com'u dahil etti
Arama Servisleri

Yandex ve Microsoft arama motoru ortaklığına MSN.com'u dahil etti

Yandex, Microsoft ile yaptığı arama ortaklığının kapsamını genişletiyor. Windows 10 ile birlikte gelen Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarında varsayılan arama motoru olarak yer almak üzere Microsoft ile anlaşan Yandex, haber ve hizmet portalı MSN.com'u da bu iş birliğine dahil etti.

Anlaşmayla birlikte Türkiye ve Rusya başta olmak üzere bölgedeki birçok ülkede MSN.com adresinde Yandex arama motoru kullanılmaya başlandı.

Internet Explorer'ın Türkiye'de yaklaşık yüzde 16 pazar payı olduğu düşünüldüğünde anlaşma Yandex'in Türkiye'de elini güçlendirebilir. Gemius, Google'ın Türkiye arama motoru pazar payının geçtiğimiz Ekim ayında ilk kez yüzde 90'ın altına indiği yönünde bir araştırma yayınlamıştı.

Yorumlar (4)
  1. Semizotu Semizotu

    Düşmanımın düşmanı dostumdur

  2. Sondakikahaberleri Sondakikahaberleri

    Yani yıllardır şu iki şirket arama motoru konusunda çaba sarf ediyor.Ancak Google gibi bir devi geçemiyorlar. Bence bu sektörden vazgeçmeleri gerekiyor.

  3. pepsi de yıllardır hep coco colanın satışlarına göre çok gerilerde ancak vazgeçmiyorlar bence vazgeçmemeliler

  4. İngilizce mobil uygulamaları yazıyorum. Yandex İngilizce - Türkçe çeviride Google' ı tokatlaya tokaylaya döver. Gerçekten tebrikler. Navigasyona zaten sözümüz yok. Ama Micrsodft ortaklığını sevmedim. Sanırım burnundan kıl aldırmayan şirketleri sevmiyorum. Bizim bir GSM operastörümüz ve MS da sevmediklerimin başında geliyor :) Ama bir yandan da ne yapsın diyorum ... karışık işler.