iOS ve Mac için en iyi e-posta uygulamaları

iOS ve Mac için en iyi e-posta uygulamaları

E-posta en sık kullandığımız iletişim kanallarından biri olsa da akıllı telefonların kendi e-posta uygulamaları çoğunlukla geriden gelir. iOS için de geçerli olan bu sorunu adresleyen neyse ki çok sayıda e-posta uygulaması var. Kullanıcıların arayüzünü özelleştirebildiği uygulamalar son dönemde öne çıkarken, e-postaları kullanım alışkanlıklarına göre düzenlemek konusunda adeta birbiriyle yarışıyorlar.

iOS için geliştirilen en iyi e-posta uygulamaları arasında deneyimlerimize göre en iyileri alfabetik olarak şu şekilde sıralanıyor:

Boxer

Günümüze ait iyi bir e-posta uygulamasında olması beklenen "hızlı, akıllı ve özelleştirilebilir" olma vaatlerinin tümünü yerine getiriyor. Öne çıkan özelliği e-posta yazarken Dropbox ya da Box gibi hesaplarınızdan eklentileri de gönderebiliyor olmanız. Bununla birlikte oldukça detaylı pek çok özellik, karmaşık e-posta kutunuzu düzene oturtup, belirli kurallar dahilinde yönetmenizi sağlıyor. Akıllı etiketler, farklı sürükleme fonksiyonları, gelen mesajları beğenebilme, kişilere fotoğraf atayabilme bu özelliklerden bazıları.  Yalnızca kişisel değil kurumsal e-posta kullanıcılarını da hedeflemesi; ayrı takvim ve rehber uygulamaları sunmasıyla rakiplerinden ayrışan Boxer, geçtiğimiz Ekim ayında VMWare tarafından satın alınmıştı.

Ücretli sunulan Boxer'ın fiyatı 4.99 dolar.

cloudmagic

CloudMagic

iOS için geliştirilen en sade ve basit e-mail istemcisi CloudMagic olabilir. Tasarımındaki açıklık, Outlook, Pocket ve Evernote gibi uygulamalarla entegre olabilmesi CloudMagic'i özellikle çok karmaşık bir e-posta kutusunu yönetmek zorunda olmayan çalışanlar için uygun hale getiriyor. Şarjınıza karşı insaflı olması da yine beğenilen diğer bir özelliği. iOS ile birlikte Android, Mac ve iPad uygulamaları bulunuyor.

CloudMagic iOS için ücretsiz sunuluyor, Mac uygulaması 19.99 dolar.

Mailbox

2013 yılında Dropbox'a katılan popüler e-posta uygulaması Mailbox bugün itibariyle kapanıyor.

Polymail

E-posta yazarken iletinizi takip etmenizi ya da daha sonra göndermenizi sağlayan seçenekleri Polymail'in vazgeçilmez özellikleri. Bununla birlikte gönderdiğiniz e-posta'yı geri alarak düzeltebilmeniz, okundu bilgisi alabilmeniz, gelen bildirimi başka zamana erteleyebilmeniz gibi pratik özellikler spesifik ihtiyaçlara cevap veriyor. Polymail ile düzenli olarak e-posta aldığınız servislerin üyeliğinden ayrılmak da oldukça kolay. İlk etapta Mac için yayınlanan uygulaması çok beğenilen Polymail, iOS uygulaması için de erken kayıt almaya başladı.

spark

Spark

Farklı e-posta kutularınızı ayrı ayrı görüntülemenizin mümkün olduğu Spark, kullanıcıları için bir de akıllı e-posta kutusu hazırlıyor. Burada devam eden yazışmalarınız, kullanım geçmişinize göre öncelikli davrandığınız e-postaları, hangi hesaptan olduğu ayırt edilmeksizin, görüntüleniyor. Spark aynı zamanda her detayıyla kişiselleştirilebilir bir uygulama ancak bir e-postanın newsletter olup olmadığını anlamak için sizden komut beklemiyor. Yalnızca iOS için geliştirilen Spark'ın Apple Watch uygulaması da var.

Spark tamamen ücretsiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.