Armut.com 2015'i yüzde 300 büyümeyle kapattı
E-Ticaret

Armut.com 2015'i yüzde 300 büyümeyle kapattı

Armut.com, 2015 yılı performansını yansıtan güncel verilerini paylaştı. Geçtiğimiz yıl yüzde 300 büyüdüğünü açıklayan Armut.com 2015 yılı boyunca günde ortalama binden fazla ve toplamda 400 binin üzerinde hizmet talebi aldığını paylaştı.

Türkiye'nin hizmet kategorisinde en büyük pazar yerlerinden biri olan Armut.com, 2015’te arz tarafında da büyümeye devam etmiş.  Her gün ortalama yüzden fazla yeni katılım alan pazar yerinde bugün 80 binden fazla aşan hizmet veren olduğu belirtiliyor. Bu, hizmet veren sayısının bir önceki yıla göre iki kat arttığı anlamına geliyor.

Çok sayıda farklı kategoride hizmet verenleri, hizmet ihtiyacı olanlarla bir araya getiren Armut.com’da 2015’te en çok talep alınan üç kategori ise evden eve nakliyat, ev temizliği ve boya badana olmuş. Bunların ardından şehirler arası nakliyat, parke laminant döşeme, koltuk döşeme, doğum günü organizasyonu, butik pasta ve kurabiye, marangoz ve doğalgaz tesisatı yine en popüler kategoriler arasında yer almış. Aarmut.com’un en çok kullanıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise ev temizliği en çok talep edilen hizmet olmuş. Armut.com üzerinden gerçekleşen en yüksek değerli talep ise Ankara’da 260 bin TL’ye yapılan dış cephe mantolama projesi olmuş.

Geçtiğimiz yıl sonunda mobil uygulamasını yayınlayan ve "hemen rezervasyon" sistemini devreye alan Armut.com için 2015'in kritik bir yıl olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Google'dan Amazon'a teknoloji devleri dahil hizmet dikeyinde pazar yerleri yılın en çok ilgi gören alanlarından biri oldu. Türkiye için de geçerli olsa da yeni girişimlerin geneli hedeflemek yerine, belirli hizmet dikeylerine odaklanmış olmasının daha avantajlı bir durum yaratacağı ön görülebilir.

Armut.com'un yıl sonu özeti için hazırladığı infografiği aşağıda görebilirisiniz:

2015 Armut infografik

Yorumlar (7)
 1. 2015 mi kaldı, biraz geç olmuş sanki :)

 2. 1. Freelancer.com 2 Armut.com 3. ... bu tarz sitelerin hiçbirinde ne bir düzen ve ne bir kontrol. Tamamen spam içerik ile hit toplayan yapımlar. Çok fazla dalavere dönüyor bu işlerde. Olmayan firmayı varmış gibi göstermeler, yellowpages'ten firmaları bot ile çekmeler vs. Sanal bir dünyada sanal bir başarıdan, hayali karakterlere kadar herşey var bu yapımlarda.

  Arkadaşlık sitelerinin bot yapıp sahte kız arkadaş göstermesi gibi sahtecilik ile para kazanmaktan hiçbir farkı yok. Zaten internet sitelerinin tasarımları da aynı arkadaşlık siteleri gibi. Armut.com en iyi ev tamirci arkadaşınız bla bla..

 3. "ön görülebilir" -> "öngörülebilir"

 4. 500 -tl fiyata okey veren bir firma aradığınız da size 1.750-TL fiyat veriyor. neden kabul ettin diye sorduğumda beni aramanız için diyor. bence hit olan ilk 3 dışında bu işi fazla büyütmeyin. yapamadığınız işle size zarar verecektir.

 5. Ali Bulut Ali Bulut

  bu sekilde %300 , %500 buyuduk diye desteksiz atan siteler kısa süre sonra kapanıyor. bu tip haberlerde kapatmadan önce son bir keklik bulup siteyi çakarmıyız diye yapılıyor gibi geliyor artık.

  1. katılıyorum size

 6. Selim Tabakcı Selim Tabakcı

  Teklif isteyen müşterilerin yarısı sahte. Zaten işler kötü birde üstüne buralara girip her teklife para ödüyoruz. Teklif verdiğimiz müşterilerin hiçbirisi iş yaptırmıyor ya da telefonlarına ulaşılamıyor. Bildiğiniz dolandırıyorlar.