2015'te 1 milyar TL'lik hizmet talebini geçen Armut.com artık mobilde
Mobil

2015'te 1 milyar TL'lik hizmet talebini geçen Armut.com artık mobilde

Hizmetler için popüler pazar yeri Armut.com uzunca bir süredir beklenen bir geliştirmeyi bugün yaptı. iOS ve Android tabanlı akıllı telefon ve tabletler için uygulamalarını yayınlayarak pazar yerini mobil taşıyan Armut.com, kullanıcılarının platformdaki tüm hizmetler için uygulama üzerinden talep açmalarını mümkün hale getiriyor.

2014 yılı başında Hummingbird Ventures'dan yatırım alan Armut.com, yıl sonunda yaklaşık 250 bin aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu. Bugüne kadar sessizce büyümesini sürdüren pazar yeriyle ilgili son güncelleme, platform üzerinden oluşturulan hizmet taleplerinin 1 milyar TL'yi aşmış olması. Kıyas için 2014 yılı sonunda bu sayı Armut.com verilerine göre toplam 893 milyon TL idi.

armut.com app

Armut.com'un yeni yayınlanan mobil uygulaması ise kullanıcıların daha hızlı bir şekilde aradığı hizmete ulaşmasını amaçlıyor. Ev içi tadilat, temizlik ve nakliye gibi popüler kategorilerin dahil olduğu Armut.com üzerindeki tüm hizmetler mobil uygulamada ayrı bir sekmeye sahip. Her bir kategoriye ilişkin talep, ayrı ihtiyaçlara göre kolaylıkla kişiselleştirilebiliyor. Hizmet talebinizle birlikte görsel iletmek isterseniz, uygulama içinden kameranızı kullanarak fotoğraf çekmeniz de mümkün. Konum duyarlı uygulama etrafınızda erişilebilir olan hizmetleri görüntülemenizi de sağlıyor.

Armut.com'un kullanıcı talebini önceliklendirdiği mobil uygulamalarını denemek için iOS ve Android bağlantılarını takip edebilirsiniz. Girişimin verdiği bilgiye göre, uygulamanın hizmet verenler için ayrı bir versiyonu da ilerleyen dönemlerde kullanıma sunulacak.

Yorumlar (6)
 1. Müzik Haberleri Müzik Haberleri

  birde şu her şeyi ücretli yapma sevdalarından vazgeçseler gelen işleri bile para veremeden göremiyoruz artık

 2. %10 komisyon alıyorlar sanırım. 100 milyonluk bir ciroya ulaştılar demek ki. Tebrikler

 3. Bunlar bildiğin dolandırıcı gibi. İşi almadan önce bile işveren bilgilerine erişim için belli bir yüzdede para istiyor. İş biterse de %10 istiyormuş. Ama site anlaşmazlık durumlarına falan da el atmak istemiyormuş. Bak seeen. Armut en az tamamlanan işin olduğu freelancer sitesidir buna eminim. Zaten bu yüzden başlık "talep 1 milyarı geçti".

 4. yanıltıcı haber.1 milyar TL'lik hizmet talebi geçsen ne olacak, geç mesen ne. % 5 i satışa dönüşse ve her satıştan % 10 alsalar, anca bu büyüklükte firma.

  Webrazzi neden bu tarz başlıklar atıyor ve bu başlıklar kimin işine yarıyor?

 5. Teklif veremiyoruz ki? 100 liralık is icin bile teklif verme ücreti 3.29 TL. Bu sekil de hiç bir ise yaramıyor. Baska siteler den onlarca is almişken buradan hiç is alamadım şimdiye kadar.

  Bazi ilanlari goruyorum neredeyse hic teklif veren yok. Ayrica isin en sacma tarafi da bazi ilanlar da kisiler sadece fiyat arastirmasi yapiyor ama teklif verebilmek icin yine bir ucret odemem gerekiyor.

  Bu sistem baskalarinin isine yariyor olabilir ama benim acimdan simdiye kadarki en gereksiz marketplace.

  bu sevda dan vazgecin zaten %10 aliyorsunuz daha ne para sevdasi bu?

 6. "Hizmet Talebi" demek oluşturulan proje teklifi toplumu demek.

  Şimdi ben gidip bedavaya 1 milyar dolarlık bi projem var developer arıyorum desem başlıktaki sayı ikiye katlanacak.

  Neden böyle vasıfsız, kalitesiz ve yanıltıcı haber başlıkları görüyoruz bu sitede?